Tag: çështjeve

Njohësit e çështjeve politike, krijimin e një tribunali ndërkombëtar ndaj Serbisë po e shohin si veprim politik (Video)

13/05/2019

Përkundër që Kryesia procedoi tutje, njohësit e çështjeve politike dhe të drejtësisë thonë se është e pamundur që të krijohet në tribunal ndërkombëtar për krimet ... Read More

Deputeti i PDK-së kërkon unitet politik në Kosovë

05/05/2019

Për shkak të shumë proceseve që kanë stagnuar në Kosovë njohës të çështjeve politike, por edhe opozita po konsiderojnë se vendi çdo ditë e më ... Read More

Ekspertët amerikanë dhe evropianë: Mos ndryshimi i kufijve në Ballkan, mesazhi i Samitit të Berlinit

01/05/2019

Ekspertët amerikanë dhe evropianë të çështjeve të Ballkanit thonë një prej mesazheve më të forta që përcolli takimi i nivelit të lartë që u mbajt ... Read More

Beqaj: Samiti i Berlinit moment i duhur për arritjen e kompromisit mes Kosovës dhe Serbisë (Video)

13/04/2019

Njohësi i çështjeve politike në Kosovë, Belul Beqaj, në një intervistë për Telegrafin, ka folur rreth Samitit të Berlinit, i cili pritet t’i përballë liderët ... Read More

Qorrolli: As komunistët nuk i kanë punësuar të gjithë anëtarët e familjes në një institucion (Video)

18/03/2019

Njohësi i çështjeve politike në vend, Vigan Qorrolli, ka thënë se ekziston një shqetësim i gjithmbarshëm se kasta jonë politike shkëlqen vetëm në kapjen e ... Read More

406 zyrtarë të lartë të afërt me politikën, janë “rehatuar” në institucione të ndryshme (Video)

18/03/2019

Njohësit e çështjeve politike në vend thonë se memorandumet mes insitucioneve që në pozitat më të larta të mos ketë njerëz të afërt me paritë ... Read More

Abazi: Nuk jam pjesë e masonerisë, por nuk duhet të konsiderohen grup i rrezikshëm – ka edhe në Kosovë

10/03/2019

Njohësi i çështjeve politike dhe bartësi i shumë pozitave në institucione ndërkombëtare, Haki Abazi në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka rrëfyer ... Read More

Haki Abazi i gatshëm të bëhet pjesë e politikës, preferenca ka për Vetëvendosjen dhe LDK-në (Video)

09/03/2019

Njohësi i çështjeve politike dhe bartësi i shumë pozitave në institucione ndërkombëtare, Haki Abazi në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka folur ... Read More

Tahiri: Mustafa nuk dëshiron ta rrëzojë “koalicionin e komandantëve”, kërkon të vetërrëzohen

04/03/2019

7 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Njohësi i çështjeve politike Ramush Tahiri ka komentuar deklaratat e kreut të LDK-së, Isa Mustafa, i cili ... Read More

Tahiri: Gjasat janë të bie Qeveria, e jo të hiqet taksa

02/03/2019

Analisti dhe njohësi i çështjeve politike në vend, Ramush Tahiri, duke folur rreth situatës politike në vend, në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se ... Read More

Çarjet e para brenda koalicionit qeverisës, a po shkon vendi drejt zgjedhjeve të reja? (Video)

29/01/2019

Njohësit e çështjeve politike thonë se mospërputhja mes letrës së Kadri Veselit e Ramush Haradinajt, mund të llogaritet edhe si çarja kryesore brenda koalicionit qeverisës. ... Read More

Tahir Ahmeti paralajmëron se vërshimet e shpejta janë shumë të mundshme këto ditë në Kosovë

24/01/2019

Tahir Ahmeti, njohës i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh bashkëthemelues i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë (SPRC), vlerëson se tani kur jemi në muajt ... Read More