Tag: çfarë

Eliminoni sa më shumë pesticide nga pemët dhe perimet me këto truqe të thjeshta!

28/05/2019

Nëse nuk jeni fatlumë i cili ka kopsht dhe vetë kultivon ushqimin, çfarë duhet të bëni? Në hulumtime të ndryshme me eliminimin e mbetjeve të ... Read More

Molliqaj i ashpër me PDK-në e opozitën: Jeni e njëjta medalje me dy anët

20/05/2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se ajo çfarë ndodhi në seancën e 16 majit për themelimin e Tribunalit Ndërkombëtarë për gjenocidin serb, duhet ... Read More

Hamburgerët me djathë janë të mirë për shëndetin tuaj

16/05/2019

Është mbrëmja e ditës së premte dhe jeni të uritur, çfarë ushqimi preferoni? Pemët dhe perimet të cilat i kanë ngrënë gjatë tërë javës? Jo, ... Read More

Profili i Instagramit të Ariana Fejzullahut mban emrin e një mashkulli turk 

06/05/2019

10:07 | 6 Maj 2019 10:07 | 6 Maj 2019 I gjithë publiku janë habitur me atë se çfarë i ndodhi bashkëshortes së Ermal Fejzullahut. ... Read More

Horsenation: 600 kilometra mbi kuaj përmes bukurive të Shqipërisë

04/05/2019

Çfarë ndodh kur dy kalërues të zakonshëm vendosin të përshkojnë 600 kilometra mbi kalë nëpër një prej vendeve më pak të njohura të Evropës? Njihuni ... Read More

Kush stresohet, ka më shumë gjasa që të sëmuret nga kanceri?

04/05/2019

Shpesh krijohet konfuzion me atë se çfarë e shkakton një tumor: nganjëherë dyshimet janë legjitime, ndonjëherë jo Disa studiues, janë përpjekur gjatë viteve për t’iu ... Read More

Polemikat Rama-Haradinaj, Cakaj jep versionin e tij

03/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi në Open se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj ... Read More

Cakaj flet për taksën ndaj Serbisë, përmend edhe polemikat mes Ramës dhe Haradinajt

02/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi në Open se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj ... Read More

Publikohet letra të cilën Action Bronson ia shkroi Saddam Husseinit më 1990

02/05/2019

Action Bronson ka publikuar një fotografi në Instagram, me të cilën tregon se çfarë i kishte shkruar Saddam Husseinit vite më parë. Action Bronson në ... Read More

Pijet për humbje të peshës – çfarë të pini e çfarë të shmangni?

02/05/2019

Nëse dëshironi të humbni peshë, ju duhet të jeni të kujdesshëm se çfarë hani, por gjithashtu rëndësi të barabartë duhet t’i kushtoni edhe asaj se ... Read More

Këngëtari shqiptar për Ramush Haradinajn: Ky është baba

30/04/2019

11:06 | 04/30/2019 Një artisti shqiptar duket se i ka pëlqyer ajo çfarë Haradinaj ka thënë në Ambasadën e Kosovës më Gjermani. Ramush Haradinaj ka ... Read More

Ja çfarë thotë Xeni për mosmarrëveshjen mes Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit

28/04/2019

Ja çfarë thotë Xeni për mosmarrëveshjen mes Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit Xeni është pyetur lidhur me 'sherrin' mes Motrave Mustafa dhe Shyhrete Behlulit. Shkëlzen ... Read More