Tag: Chabert

Franca mbështet reformën në sistemin gjyqësor në Kosovë

27/05/2019

Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert është takuar me Minsitrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri. Sipas njoftimit për media, në këta takim u bisedua për ... Read More

Reagon edhe ambasadori i Francës: Korrupsioni dhe nepotizmi janë plagë për Kosovë

29/03/2019

Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert, ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit Lekaj, i cili ka thënë në një emision televiziv se “sikur t’isha ... Read More

Ambasadori francez në Kosovë, Chabert: Asociacioni do të bëhet në përputhje me Kushtetutën e Kosovës

19/04/2018

Ambasadori francez në Kosovë, Didier Chabert ka thënë se Asociacioni komunave me shumicë serbe do të bëhet në përputhje me Kushtetutën e Kosovës dhe do ... Read More