Tag: Chelsea

Chelsea refuzon ofertën e parë të Realit për Hazardin

18/03/2019

Eden Hazard është i vendosur të largohet nga Chelsea gjatë afatit kalimtar të verës, por kjo nuk do të shkojë aq mirë. Ai nuk e ... Read More

Formacionet zyrtare: Chelsea luan si mysafir i Evertonit

17/03/2019

Në stadiumin Goodison Park, Evertoni dhe Chelsea zhvillojnë ndeshjen e javës së 31-të në Ligën Premier. Ekipi nga Liverpuli pozicionohet në vend të 12-të në ... Read More

Dinamo Kiev 0-5 Chelsea, notat e lojtarëve: Giroud me notën maksimale

14/03/2019

Chelsea ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Dinamo Kiev. Londinezët kanë triumfuar me rezultat të thellë 5-0 në kryeqytetin ukrainas. Olivier Giroud ... Read More

Chelsea me pesë yje, fitore spekakolare nga londinezët që sigurojnë çerekfinalen

14/03/2019

Chelsea ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Dinamo Kiev. Skuadra londineze ka triumfuar në kryeqytetin ukrainas me rezultat të thellë ... Read More

Formacionet zyrtare, Dinamo Kiev- Chelsea

14/03/2019

Chelsea pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Dinamo Kievit me rezultat 3-0 do të tentojë që ta ruajë epërsinë e krijuar në ndeshjen kthyese. ... Read More

Notat e lojtarëve: Chelsea 1-1 Wolverhampton, Hazard lojtar i ndeshjes

10/03/2019

Chelsea ka luajtur baras kundër Wolverhampton Wanderers, në ndeshjen e zhvilluar në Stamford Bridge. Skuadra mysafire është vlerësuar me notë mesatare më të lartë (6.94), ... Read More

Chelsea – Wolverhampton, formacionet zyrtare

10/03/2019

Chelsea do të kërkojë të vazhdojë me fitore në përballje me Wolverhampton. Skuadra e Maurizio Sarrit ka marrë dy fitore të njëpasnjëshme në Ligën Premier ... Read More

Sarri shpreson që të hiqet dënimi i FIFA-s

08/03/2019

Chelsea është dënuar së fundi me dy afate kalimtare, ku nuk ka të drejt të transferojë lojtarë. Por, trajneri i klubit, Maurizio Sarri ka shpresë ... Read More

Notat e lojtarëve, Chelsea 3-0 Dinamo Kiev: Pedro e Willian shkëlqejnë

07/03/2019

Chelsea ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-0 ndaj Dinamo Kiev në kuadër të Ligës së Evropës. Lojtari më i dalluar në këtë ndeshje ... Read More

Chelsea e mposht Dinamo Kievin, me një hap në çerekfinale

07/03/2019

Chelsea ka arritur të shënojë fitore kundër Dinamo Kievit në shtëpi me rezultat 3-0. Londinezët ishin shumë më të mirë se kundërshtarët dhe me pak ... Read More

Chelsea – Dinamo Kiev, formacionet zyrtare

07/03/2019

Chelsea është nikoqire e Dinamo Kievit në 1/8 e finales në Ligën e Evropës. Londinezët do të kërkojnë fitore në këtë takim, pasi janë edhe ... Read More

Sarri: Teksa të gjithë po flisnin për shkarkimin tim, unë po bëja plane me klubin për sezonin e ri

03/03/2019

Chelsea ka fituar dy ndeshet e fundit në Ligën Premier, së pari ndaj Tottenhamit me rezultat 0-2 dhe pastaj kundër Fulhamit. Trajneri i Bluve, Maurizio ... Read More