Tag: Chelseat

Chelsea ishte afër të nënshkruante me mesfushorin e njohur

01/05/2019

Asistenti i Chelseat, Gianfranco Zola ka konfirmuar se ata ishin shumë afër marrëveshjes me mesfushorin e Cagliarit, Nicolo Barella. Zola ka thënë se ai duhet ... Read More

Chelsea shpreson në mëshirën e Hazardit

27/03/2019

Drejtuesit e Chelseat shpresojnë se Eden Hazardi do t’i ndjekë hapat e Antoine Griezmannit dhe do ta rinovojë kontratën me klubit për shkak të mëshirës ... Read More

Historia e çuditshme e Hazardit: E la ndeshjen e Belgjikës për një hamburger

23/03/2019

Ylli belg i Chelseat, Eden Hazard, është njëri ndër lojtarët më të mirë të Evropës, mirëpo e kaluara e tij e ka një anekdotë të ... Read More

Tifozët e Chelseat e bojkotojnë trajnerin Sarri

21/03/2019

Qindra posedues sezonal të biletave të Chelseat janë duke i shitur ato për ndeshjet e Premierligës, si shenj proteste ndaj trajnerit Maurizio Sarri.Sipas Daily Mail, ... Read More

Reali dhe Juve pas Kantes së Chelseat

20/03/2019

Real Madridi dhe Juventusi kanë kontaktuar mesfushorin e Chelseat, N’Golo Kanten. E përditshmja franceze sportive, “Le 10 Sport” shkruan sot se gjigantët evropianë kanë mësuar ... Read More

Zemërohet Mourinho: Kurrë nuk kam bërë raporte për Chelsean

20/03/2019

Jose Mourinho është i zemëruar me pretendimet se një raport ekskluziv i Chelseat është i lidhur me të. Një analizë e jashtëzakonshme taktike e Barcelonës ... Read More

Notat e lojtarëve: Everton 2-0 Chelsea, përkundër golave të pranuar – Kepa merr vlerësim të lartë

17/03/2019

Evertoni ka regjistruar fitore komode kundër Chelseat në Goodison Park, në kuadër të Ligës Premier. Duke qenë se vendasit ishin skuadra fituese, atëherë edhe nota ... Read More

Chelsea pëson nga Evertoni, mbetet prapa në garën për top-katërshe

17/03/2019

Me rezultat 2-0, Evertoni i është gëzuar fitores kundër Chelseat para tifozëve në Goodison Park, në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në Ligën ... Read More

Sarri kërkon të ndalet rrëshqitja e formës

09/03/2019

Menaxheri i Chelseat, Maurizio Sarri, ka kërkuar që ekipi i tij të mbajë formën. Maurizio Sarri ka tërhequr vërejtjen se lojtarët e tij të jenë ... Read More

FIFA hedh poshtë kërkesën e Chelseat për embargon e transferimeve

08/03/2019

FIFA ka hedhur poshtë kërkesën e Chelseat që kanë kërkuar ngrirjen e procesit pasi i është ndalur transferimi i lojtarëve për një vit.   Chelsea ... Read More

Sarri: Mediat po bëjnë presion të madh në Hudson-Odoin

07/03/2019

Shefi i Chelseat, Maurizio Sarri thotë se mediat angleze duhet të lehtësojnë pritjet rreth Callum Hudson-Odoit. Anësori është paraqitur në gjashtë ndeshje në Ligën e ... Read More

Sarri: Kepa mbetet portieri numër një i Chelseat

28/02/2019

Maurizio Sarri këmbëngul se Kepa Arrizabalaga mbetet portieri numër një i Chelseat edhe pas lënies rezervë në fitoren 2-0 të Bluve ndaj Tottenhamit të mërkurën. ... Read More