Tag: Chievos

Inter 2:0 Chievo, notat e lojtarëve

13/05/2019

23:02 | 13 Maj 2019 23:02 | 13 Maj 2019 Interi ka fituar në shtëpi ndaj Chievos me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për ... Read More

Milani fiton në udhëtim te Cheivo dhe ruan diferencën me Interin para derbit

09/03/2019

Milani arriti fitore ndaj Chievos me rezultat 1-2 në Serie A dhe kjo ishte fitorja e pestë radhazi. Kuqezinjtë ishin më të mirë, por nuk ... Read More

Formacionet startuese: Milani kërkon suksesin e radhës ndaj Chievos

09/03/2019

Në javën e 27-të në kampionatin italian, Milani luan si mysafir i Chievos në Stadio Marc’Antonio Bentegodi. Rossonerët mbajnë vendin e tretë në tabelë, me ... Read More

Notat e lojtarëve, Chievo 0-3 Roma: Dzeko, yll i ndeshjes

08/02/2019

Roma ka arritur të shënojë fitore 3-0  përballë Chievos në një ndeshje që e dominoi nga fillimi deri në fund. Lojtar i ndeshjes doli Edin ... Read More

Formacionet zyrtare, Chievo – Roma

08/02/2019

Roma do të luajë si mysafir i Chievos që këtë edicion është duke e rrezikuar rënien.   Giallorossët kanë bërë disa ndryshime në formacion nga ... Read More

Juventus 3-0 Chievo: Dybala yll me asistime, dëshpëron Ronaldo

21/01/2019

Juventusi ka marr një fitore të pritur ndaj Chievos me rezultat 3-0. Zonja e Vjetër u gjet mirë në kampionat pas fitores në Superkupë, ku ... Read More