Tag: Christian

Sot i përjashton lojtarët se e humbën fluturimin, por trajneri Christian Panucci i kishte shpëtuar vdekjes për arsyen e njëjtë para 23 vitesh

19/03/2019

Në atë kohë luante për gjigantin evropian, Milanin, ndërsa Christian Panucci, ishte i ftuar në Kombëtaren Olimpike të Italisë. Ishte viti 1996 dhe ai ishte ... Read More

Pasi e refuzoi Lenjani, Panucci grumbullon Lorenc Trashin nga Superliga shqiptare

19/03/2019

Dëmtimi i Egzon Binakut dhe Andi Lilës, prishi disi planet e Christian Panuccit, i cili më herët kishte vendosur të lërë jashtë grumbullimit edhe portierin ... Read More

Ftohen lojtarët pa minuta në këmbë, ndërsa injorohet Lenjani – Panuccin si duket nuk e kanë bindur tre golat dhe shtatë asistimet e Ermirit

15/03/2019

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës. Shqipëria do të përballet me Turqinë ... Read More

Panucci zbulon emrat e lojtarëve që ka ftuar për ndeshjet me Turqinë dhe Andorrën

14/03/2019

Christian Panucci ka publikuar listën me lojtarët që ka ftuar për ndeshjet e radhës të kombëtares shqiptare. Trajneri i Kombëtares shqiptare ka ftuar 24 lojtarë ... Read More

Gjenerali i NATO-s: Ushtria e Kosovës nuk po ndodh në mënyrën dhe kohën që ne dëshirojmë

09/03/2019

Gjeneral-lejtnant Christian Juneau, zëvendëskomandant i Komandës së Forcave të Bashkuara në Napoli, Shtabi i NATO-s, fton të gjithë në Kosovë të përmbahen nga veprimet provokative, ... Read More

Basha: Kërkuam të shembet ky sistem

07/03/2019

Pas takimit me drejtorin për Zgjerimin në Komisionin Europian, Christian Danielsson, lideri i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, ka thënë se opozita kërkon të shembë ... Read More

Danielsson-Ramës: Reformat, në qershor na duhen prova bindëse

07/03/2019

Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson që erdhi në Tiranë pas krizës politike mes palëve, ku opozita vendosi të ... Read More

Agjenti Schoots: Eriksen i fokusuar vetëm në futboll

21/02/2019

Mesfushori i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen, mbetet i fokusuar në futboll, mes zërave që e lidhin atë me Real Madridin, sipas agjentit të tij Martin ... Read More

Lista me të gjitha çmimet në “Grammy Awards 2019”

11/02/2019

Best Gospel Album “Hiding Place” — Tori Kelly Best Contemporary Christian Music Album “Look Up Child” — Lauren Daigle Best Roots Gospel Album “Unexpected” — ... Read More

Vieri: Interi do të jetë shumë lartë në dy vitet e ardhshme

07/02/2019

Christian Vieri beson se Interi do të mbyllë pjesën më të madhe të diferencës mes tyre dhe Juventusit në dy vitet e ardhshme. Interi ishte ... Read More

Man City dhe Chelsea rivalizojnë Real Madridin për Eriksenin

17/01/2019

Mesfushori i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen pëlqehet shumë nga dy skuadrat rivale angleze, Manchester City dhe Chelsea. Eriksen ka edhe një vit e gjysmë kontratë ... Read More

Sipas AS, Eriksen po refuzon të vazhdoj kontratën me Tottenhamin shkaku i Realit

16/01/2019

Transferimi i Christian Eriksen vazhdon të duket si një mundësi shumë reale për Real Madridin. Sipas asaj që ka mësuar mediumi spanjoll, AS po refuzon ... Read More