Tag: cila

Me simbolin e shqiponjës që e kishte bërë në finalen e Botërorit në Rusi, Era e uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë

17/02/2019

Era Istrefi është një tjetër artiste nga Kosova me famë ndërkombëtare, e cila e lindur dhe rritur në Prishtinë, arriti që me artin e saj ... Read More

Thaçi: Ushtria e Kosovës, krenaria jonë

17/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se sot kemi një ushtri profesionale, e cila është në shërbim dhe mbrojtje të shtetit më të ri ... Read More

Në 11 vjetorin e Pavarësisë, kafiteritë e Prishtinës falenderojnë shtetet mike të Kosovës në gjuhën e tyre (Foto)

16/02/2019

Shoqata e Gastronmëve të Prishtinës, e cila përfaqëson kafiteritë, restoranet dhe hotelet kryesore të kryeqytetit këtë vit festën e përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, e ... Read More

Në draft Platformën e dialogut kërkohet Shfuqizimi i Rezolutës 1244

16/02/2019

Në draft platformën, të cilën e ka hartuar Ekipi negociator për dialogun Kosovë-Serbi, e cila i është dorëzuar kryeparlamentarit Kadri Veseli për t’u votuar në ... Read More

Fotografia që bëri histori, rrëfen gruaja simbol i refugjatëve të Kosovës (Video)

15/02/2019

Fotografia e cila u shkrep na Bllacë të Maqedonisë,  u bë simbol i refugjatëve të Kosovës, gjatë vitit 1999. Në kolonën e mijëra njerëzve, që ... Read More

Murati: Kushtetuta, njëra prej pengesave kryesore për mos funksionalizimin e Kosovës si shtet

15/02/2019

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, ka thënë se Kushtetua e Kosovës e cila është produkt i Pakos së Ahtisaarit, është një prej ... Read More

Genc Prelvukaj i propozon Eni Koçit

15/02/2019

Tashmë ka kohë që e kanë bërë zyrtare lidhjen e tyre, e cila ka kohë që ishte përfolur në media. Bëhet fjalë për Genc Prelvukajn ... Read More

Hasani: 19 vjeçarja në gjendje kritike, për momentin është dërguar në operacion

15/02/2019

15 Shkurt 2019 / 11:48 Vajza 19 vjeçare me lëndime në pjesën e shpatullës e cila është në gjendje kritike, për momentin është dërguar për ... Read More

Pritet mirë Adrijana, reperja e re e cila po rivalizon skenën e hip hopit

14/02/2019

Është repere e re e cila ka befasuar skenën e muzikës shqiptare. Adrijana është një emër i ri që është futur në skenën muzikore shqiptare. ... Read More

Hoxhaj takon shefen e CDU-së gjermane, e uron për pozitën e re

14/02/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka takuar kryetaren e re të CDU-së Annegret Kramp-Karrenbauer, e cila së fundmi është zgjedhur në këtë pozitë. Hoxhaj e ... Read More

LDK-ja nuk do ta votojë platformën e Ekipit negociator për dialogun me Serbinë

14/02/2019

Ekipi negociator ka finalizuar draft-platformën për dialogun Kosovë-Serbi, e cila pritet të dërgohet të premten në Kuvendin e Republikës së Kosovës për t’u votuar nga ... Read More

Almeda bëhet nostalgjike në ditëlindjen e saj dhe përvjetorin e martesës, publikon fotografi nga fëmijëria

13/02/2019

Modelja e famshme shqiptare, e cila po ndërton karrierë edhe në muzikë, Almeda Abazi, po e feston ditëlindjen e 27-të. ‘Miss Tirana 2007’, ‘Miss Albania ... Read More