Tag: cilat

Pulpa të çelikta: Këshilla për këmbë muskulore dhe të fuqishme

23/03/2019

Pulpat janë një ndër pjesët e trupit të cilat rriten më ngadalë dhe ofrojnë rezistencë më të madhe Po ju paraqesin pesë këshilla të cilat ... Read More

Me ndryshimin e Ligjit për përkrahje financiare zgjerohet numri i kompanive që do të përfshihen

19/03/2019

19 Mars 2019 / 13:36 Qeveria do të lehtësojë kushtet për kompanitë të cilat dëshirojnë të përfitojnë subvencione nga shteti. Me ndryshimet e Ligjit për ... Read More

Nitaj reagon për punësimet e AAK-së dhe djalit të tij në Telekom

18/03/2019

Punësimet në Telekomin e Kosovës të cilat janë bërë nga partitë politike në Kosovë, kanë marrë vëmendje tejet të madhe. Familjarë e militantë të partive ... Read More

Pushteti dhe opozita fillojnë bisedimet për fatin e PSP-së

18/03/2019

18 Mars 2019 / 9:28 Grupet e punës të cilat ishin formuar sipas marrëveshjes nga takimi i fundit mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të ... Read More

Kthehet moti pranveror në vendin tonë

18/03/2019

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat ditën e martë vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu. ... Read More

Nëse shpesh keni shije të hidhët apo të thartë në gojë – ndoshta është fjala për llojin më të rrezikshëm të kancerit

17/03/2019

Kushtoni kujdes sinjaleve të cilat jua dërgon trupi juaj, sepse mund të pengoni sëmundjet e rrezikshme Nëse shija e hidhët apo e thartë në gojë ... Read More

Sa më i errët alkooli, aq më shumë mahmurllëk

14/03/2019

Kur pimë alkool, pijet të cilat nuk janë të tejdukshme, por të ngjyrosura, shanset më të mëdha janë që të nesërmen të vuajnë nga mahmurllëku ... Read More

Shqipëria ndalon fluturimet e avionëve Boeing 737-8 dhe 738-9

13/03/2019

Shqipëria iu është bashkuar shteteve të cilat e kanë ndaluar fluturimin e avionëve Boeing 737-8 MAX dhe Boeing 738-9 MAX në hapësirat e tyre ajrore. ... Read More

Ligjet që nuk i nënshkroi Ivanov sërish në Kuvend, pas kthimit të Talat Xhaferit

12/03/2019

12 Mars 2019 / 14:32 Ligjet të cilat Presidenti Gjorgje Ivanov ka refuzuar për ti nënshkruar, do të duhet sërish që të hyjnë në procedure ... Read More

Halle Berry angazhon yllin e UFC-së, Brian ‘T-City’ Ortega për ta stërvitur për rolin e ri

12/03/2019

Në rrjetet sociale kanë qarkulluar disa imazhe, në të cilat Halle Berry është parë duke u stërvitur për një rol të ri filmik. Aktorja hollivudiane ... Read More

Mot me vranësira dhe me reshje të shiut

11/03/2019

Moti në Maqedoni do të jetë mot me vranësira dhe më i freskët me mundësi të reshura të shiut, të cilat pasdite dhe gjatë natës ... Read More

Zaev përkrah ekipin aktual të PSP-së

11/03/2019

11 Mars 2019 / 0:00 “Temat për të cilat kemi biseduar ishin zgjedhjet presidenciale si dhe ligjet reformuese të cilat janë shumë të rëndësishme për ... Read More