Tag: cilës

Pomada e përgatitur në shtëpi që shëron plagët, djegiet dhe prerjet sipërfaqësore

23/10/2019

Pomada e mëposhtme përgatitet në kushte shtëpie, përbërësit e së cilës i gjeni në dyqanet me produkte bimore, natyrale!Është një krem i shkëlqyer i ndihmës ... Read More

Zbulohet origjina e homoseksualitetit

30/08/2019

Një studim i fundit e ka kundërshtuar teorinë sipas së cilës, ekziston vetëm një gjen, i cili është përgjegjës për homoseksualitetin, shkruan The Guardian, transmeton ... Read More

Kjo është kështjella më e lartë e ndërtuar nga rëra

27/07/2019

Është vërtet një kështjellë gjigante në ndërtimin e së cilës kanë punuar disa persona, e madje është punuar edhe me bager. Janë nevojitur 12 skulptorë ... Read More

Shkurte Fejza publikon këngën “Rrushja”

21/06/2019

16:43 | 06/21/2019 Shkurte Fejza ka lansuar projektin e ri muzikor. Shkurte Fejza ka publikuar këngën e saj më të re, të cilës ia shoqëroi ... Read More

Me këto metoda i thoni ‘tung’ djersitjes

18/06/2019

Djersitja është një mënyrë natyrale me anë të së cilës trupi lirohet nga toksinat.Mirëpo ajo ka një aromë të pakëndshme, sidomos gjatë sezonës së verës. ... Read More

Përfitimet e ngrënies së frutave me lëvore

08/06/2019

Rekomandimet që japin mjekët me konsumin e frutave bashkë me lëkurën, heqja e së cilës i heq mundësinë trupit tonë në marrjen e shumë vitaminave ... Read More

Infermierët mund të shfrytëzojnë Platformën Digjitale

26/05/2019

Oda e infermierëve të Kosovës, ka katër muaj që ka vënë në dispozicion Platformën Digjitale, përmes së cilës çdo infermier mund të aplikojë online për ... Read More

Përqafimet janë forma më e bukur dhe më e shëndetshme e komunikimit

14/05/2019

Përqafimi është një mënyrë përmes së cilës shprehet dashuria, frika, admirimi, pikëllimi, kënaqësia, lumturia dhe është mënyrë për t’u lidhur më thellë me një qenie ... Read More

Shpërndau bukë falas për të varfrit në Kroaci, shqiptari paguan 300 mijë Kuna gjobë shtetit

05/05/2019

Një vajzë për shërimin e së cilës janë mbledhur të holla më shumë sesa asnjëherë më parë në histori. Vëllai dhe motra që janë ngjitur ... Read More

Ana Kabashi publikon këngën e re

01/05/2019

Ana Kabashi sapo ka publikuar projektin e saj të ri. Ana Kabashi ka publikuar këngën e saj të re, të cilës ia ka shoqëruar edhe ... Read More

Milionat ruse kundër shtetësisë së Kosovës?

12/04/2019

Rusia ka agjendë, përmes së cilës tenton të shtrijë ndikimin e saj në Kosovë, ashtu sikurse edhe në të gjithë rajonin e Ballkanit dhe ajo investon për ... Read More

Anashkalimi i shqipes në faqet e ministrive

08/04/2019

S A 2019-04-08T15:46:05+02:00 Shërbimet në Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale, faqja e të cilës është vetëm në gjuhën  maqedonase, thonë se materialet përkthehen edhe ... Read More