Tag: cilëson

Rrëfehet Naomi Campbell: Kam qenë viktimë e racizmit

26/04/2019

Naomi Campbell, ndonëse është një prej modeleve më të famshme në botë, e cilëson veten ende një viktimë të diskriminimit racor. Në një intervistë të ... Read More

Spasovski: Situata në kufirin jugor, e qetë

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T14:30:41+02:00 Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski e cilëson si të qetë situatën në kufirin me Greqinë, pas tensioneve për shkak të lajmeve të rreme ... Read More

McGregor: Ronaldo është shembull për t’u ndjekur, frymëzohem nga ai

19/03/2019

Connor McGregor e cilëson Cristiano Ronaldon si një sportist fenomenal, nga i cili edhe gjen frymëzim për t’u stërvitur më shumë. Irlandezi, i cili është ... Read More

Macovei: Shqipëria drejt Integrimit, opozita tradhtoi votuesit e tyre

05/03/2019

Kryetarja e Delegacionit të PE në Komisionin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, Monica Macovei, e cilëson të gabuar sjelljen e opozitës, duke theksuar se kjo po ... Read More

Akademikët kundër bisedimeve për identitetin

20/03/2018

20 March 2018 / 15:53 Akademia e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë i cilëson si të papranueshme propozimet për emrin e Maqedonisë me përcaktim gjeografik. ... Read More