Tag: cilësuar

Njihuni me vajzën më e bukur në botë, është vetëm gjashtë vjeç

16/10/2019

Një modele e fëmijëve nga Rusia, e cila është cilësuar si ‘vajza më e bukur në botë’, ka grumbulluar më shumë se 22,000 ndjekës në ... Read More

Ky ishull është cilësuar më i miri në botë, ja pse

11/10/2019

Një ishull me 6 banorë është cilësuar si më i miri në botë. Ishulli ‘Flatey’ i pozicionuar në vijën veri-perëndimore të bregdetit të Islandës ka ... Read More

Arsyet pse rekomandohet të ecet në mbrëmje

30/06/2019

Ecja gjithmonë është cilësuar si një proces i rëndësishëm në shëndetin e secilit. Studime të ndryshme tregojnë se nëse ky aktivitet bëhet në mbrëmje mund ... Read More

Vlora hap nesër sezonin turistik, çfarë pritet të ndodhë

09/05/2019

E cilësuar si perla e rivierës shqiptare, Vlora çel më 10 maj zyrtarisht sezonin e ri turistik. Me një koncert të madh festiv mbrëmja e ... Read More

Veseli kërkon të bëhet e pamundura për shpëtimin e jetës së qytetarit nën rrënojat e “Adriatikut”

22/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka  cilësuar të trishtueshëm lajmin për shembjen e Hotel “Adriatikut” në Mitrovicë dhe ka kërkuar nga organet ... Read More

Grabitja në Rinas, dy bashkëpunëtorët e Admir Muratajt (Foto)

19/04/2019

Mjeshtër i grabitjeve të bankave, kështu është cilësuar Klement Çala, 31-vjeçari që dyshohet të ketë bashkëpunuar me Admir Murataj edhe në grabitjen e 9 prillit ... Read More

Messi për fitoren kundër Man Utd: Ishte madhështore

17/04/2019

Lionel Messi e ka cilësuar madhështore paraqitjen e Barcelonës në fitoren ndaj Manchester United. Barcelona ka shënuar fitore 3:0 në ‘Camp Nou’ ndaj Manchester United ... Read More

Reus: Ky është lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur

03/04/2019

Marco Reus e ka cilësuar Mesut Ozilin si futbollistin më të mirë me të cilin ka pasur rastin të luajë. Kapiteni i Borussia Dortmund gjatë ... Read More

Çfarë ndodhi me karrierën e Arda Turan

27/03/2019

Arda Turan ka pasur një reputacion të mirë, duke u cilësuar si njëri ndër mesfushorët më efektivë, që kontribuonte në sulm dhe në mbrojtje.32-vjeçari për ... Read More

“Anglia duhet t’i frikësohet më së shumti Kosovës dhe Milot Rashicës”

21/03/2019

Portali i famshëm për grumbullimin e statistikave, whoscored, e ka cilësuar ekipin e Kosovës si skuadrën së cilës duhet t’i frikësohet më së shumti Anglia, ... Read More

Whoscored: Anglia duhet t’i frikësohet më së shumti Kosovës dhe Milot Rashicës

21/03/2019

Portali i famshëm për grumbullimin e statistikave, whoscored, e ka cilësuar ekipin e Kosovës si skuadrën së cilës duhet t’i frikësohet më së shumti Anglia, ... Read More

Procedohen penalisht 33 persona për dhunë në protestën e opozitës, mes tyre edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së

17/03/2019

Për aktet e dhunës në protestën e 16 marsit para parlamentit, cilësuar nga policia si një tubim i jashtëligjshëm, deri më tani janë proceduar penalisht ... Read More