Tag: cili

Thaçi: Marrëveshja Kosovë-Serbi arrihet sivjet

16/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili sot pasdite do të flasë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë, ka thënë se edhe me ... Read More

Haradinaj, takon diplomatin gjerman Ischinger: Takime për çuarjen përpara të agjendës euro-atlantike të Kosovës

16/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih të Gjermanisë,  është takuar me nikoqirin e kësaj konference ... Read More

Djaloshi libian që shoqërohet me një ujk, bashkë me të cilin edhe kujdesen për kopenë (Video)

15/02/2019

Hamza është një djalë nga Libia i cili solli një ujk të vogël në shtëpi dhe vendosi ta zbuste, rriste dhe stërviste atë. Sipas mediave ... Read More

Korabi i “Familjes Moderne” dhe Njomza, rrëfejnë për lidhjen e tyre 14 vjeçare

14/02/2019

Aktori Nëntor Fetiu i cili u bë i famshëm me rolin e Korabit të serialit “Familja Moderne”, bashkë me bashkëshorten e tij Njomzën, kanë dhënë ... Read More

Pasagjerët e kërcënojnë taksistin, ia grabitin telefonin dhe 50 euro

14/02/2019

Një person i cili punon si taksi ka raportuar se gjersa ishte duke i transportuar dy pasagjerë të panjohur, e kanë kërcënuar dhe ia kanë ... Read More

Kim Kardashian paditet për 100 milionë dollarë nga krijuesit e ‘bitmojit’ të saj

13/02/2019

Kim Kardashian është paditur për të paktën 100 million dollarë nga një zhvillues i cili pretendon se ishte projektuesi i ‘bitmojit’ të saj në rrjetet ... Read More

Me ushqim kundër ekzemave te fëmijët. Artikuj të caktuar përkeqësojnë ekzemën te fëmijët

13/02/2019

Nutricionistët këshillojnë se si do të duhej të dukej ushqimi i fëmijës i cili vuan nga ekzema Ekzemat dhe problemet në përgjithësi me lëkurën te ... Read More

Ekipi negociator po vazhdon takimin për hartimin e platformës së dialogut

12/02/2019

Ende është duke vazhduar takimi i sotëm i Ekipit Negociator nga i cili po synohet të finalizohet Platforma e Dialogut me Serbinë Aktualisht kryenegociatorët e ... Read More

“Target-Fortesa”, dëshmon Zvonko Kostovski

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 15:43 Informatori Zvonko Kostovski, i cili së bashku me kolegun e tij Gjorgji Lazarevski i nxori bisedat e përgjuara nga DSK-ja, ... Read More

Pas videos me ngacmim seksual të të miturës policit i dalin edhe foto tjera (Foto +18)

12/02/2019

Polici nga Malësia e Madhe, Berhan Bajrakurti, i cili është filmuar duke bërë veprime të turpshme në një video me një të mitur i kanë ... Read More

Flasin fqinjët e gardistit që vrau gruan: Jemi habitur kur dëgjuam për vrasjen (Video)

12/02/2019

Fqinjët e gardistit Alket Arapaj, i cili vrau gruan e tij në Tiranë të martën, janë shprehur të habitur nga lajm që dëgjuan në mëngjes. ... Read More

Shija e kafes varet nga ngjyra e filxhanit nga i cili pini?

11/02/2019

Autori i studimit, i cili është publikuar në revistën “Flavour”, ka ardhur deri te këto rezultate pasi që një banakier ka treguar që myshterinjtë të ... Read More