Tag: cilin

Jeni lodhur duke hekurosur? Ja spreji i bërë në shtëpi për të mbajtur rrobat pa rrudha

24/08/2020

Sidomos në këto kohë të nxehta, provoni këtë sprej të cilin mund ta përgatisni në shtëpi. I dobishëm për mbajtjen e rrobave pa rrudha, si ... Read More

Mendonin se kishte vdekur dhe e varrosën, familjarët shokohen kur e gjejnë duke ecur në varreza

23/08/2020

Familja e një burri egjiptian, për të cilin menduan se kishte vdekur dhe ishte varrosur, kanë mbetur të tronditur, pasi ai u rishfaq prapë dhe ... Read More

IKSHPK: Këto janë pesë rregullat strikte për luftimin e Covid-19

12/07/2020

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar edhe një ilustrim, në të cilin janë të publikuara pesë rregullat strikte kundër virusit Covid-19. Sipas këtij ... Read More

Nëse ju dhemb kjo pjesë e trupit, ju mungon vitamina D

21/06/2020

Vitamina D është përbërës i rëndësishëm të cilin më së shumti e marrim nëpërmjet rrezeve të diellit, por ka edhe në artikuj të caktuar siç ... Read More

Qyteti italian që po i shet shtëpitë për një euro

15/06/2020

Autoritetet në Cinquefrondi të Kalabrisë kanë inciuar një program interesant, me të cilin mundësohet që në komunën e tyre të blihen shtëpitë për vetëm një ... Read More

I dashuri juaj perfekt i takon kësaj shenje horoskopi; zbuloni idealin sipas astrologjisë

24/02/2020

Ata që e takojnë thonë se menjëherë e kuptojnë se kanë gjetur një person me të cilin ndiejnë një lidhje të veçantë dhe të pazgjidhshme. ... Read More

Ushqimet e pasura me fosfor, ja pse ju duhen patjetër për forcimin e kockave

17/02/2020

Fosfori është një mineral thelbësor të cilin organizmi e përdor për kockat, energjinë dhe qelizat. Doza e rekomanduar ditore për të rriturit është 700 mg, ... Read More

Ina Qato: Dua të mbahem mend për produksionet muzikore, aspiroj edhe kinematografinë

06/02/2020

Egla Xhemali – Një produksion i ri muzikor, në të cilin kushdo e gjen veten.,  “Zbrazëti” një konglomerat ndjesish i punuar bukur që vjen përmes ... Read More

Ja ku renditet Shqipëria në listën e këngëve më të mira në Eurovision

02/01/2020

10:58 | 2 Janar 2020 10:58 | 2 Janar 2020 Mësohet në cilin vend është radhitur Shqipëria. Është bërë traditë: Për herë të njëmbëdhjetë, escradio.com dhe songfestival.be kanë organizuar #ESC250. ... Read More

Blero jep ‘prognoza’ për futboll, tregon se ku do t’i shohim Guardiolën dhe Neymarin më 2020

28/12/2019

13:00 | 12/28/2019 Foto: Instagram Blero ka treguar se në cilin ekip do t'i shohim Guardiolën dhe Neymarin në vitin 2020. Blero përmes postimit të ... Read More

Emri Muhamed hyn në mesin e 10 emrave të parë te foshnjat në SHBA

06/12/2019

Kompania amerikane “BabyCenter” ka publikuar raportin e vitit 2019 në të cilin janë përpiluar emrat më popullorë në vend bazuar në të dhënat e sigurimit ... Read More

Zgjidhni problemin me zbokthin me një veprim

28/11/2019

Zbokthi është problem me të cilin ballafaqohen shumica e njerëzve, por që shumë vështirë zgjidhetNdonjëherë nuk mund t’ju ndihmojë as një mori shamponësh dhe losionesh ... Read More