Tag: cilit

​Dhimbja e shpinës, kur duhet të shkoni urgjent te mjeku

10/07/2019

Dhimbja në shpinë zakonisht nuk është kusht rreth së cilit duhet të shqetësohemi, sipas mjekëve amerikanë.Ky lloj i dhimbjes është jashtëzakonisht i zakonshëm dhe prek ... Read More

Shkenca thotë se njerëzit e martuar janë më pak të stresuar

09/07/2019

Por, për fat të mirë ekziston një mendim të cilit të gjithë ne mund t’i besojmë. Sipas shkencës, të qenit në lidhje dashurie mund ta ... Read More

Piktura më e kushtueshme në botë gjendet në jahtin e sheikut saudit

11/06/2019

Portreti më i kushtueshëm në histori, “Salvator Mundi’, gjurmët e të cilit humbën në mënyrë misterioze gjatë një shitjeje në ankand nga Christie’s në 2017 në ... Read More

Meshkujt po dëmtojnë fertilitetin në këmbim të “bukurisë”

28/05/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar një paradoks kohor, sipas të cilit burrat dëmtojnë fertilitetin gjatë përpjekjeve për ta bërë veten më atraktivë.Marrja e steroideve për të pasur ... Read More

Mustafa: Thaçin nuk e njoh si bashkëpunëtor të Vuçiqit – për korrigjimin e kufijve ia kam thënë që e ka gabim

25/05/2019

Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka folur për çështjen Presidentit Thaçi të cilit së fundi i është thënë se po bashkëpunon me Presidentin serb, Aleksandar ... Read More

Aksident ndërmjet dy veturave në rrugën Gjilan-Prishtinë, tre të lënduar

13/05/2019

Në rrugën Gjilan-Prishtinë ka ndodhur një aksident, si pasojë e të cilit lëndime kanë pësuar tre persona. Këtë e ka bërë të ditur Policia e ... Read More

Arrestohet reperi i famshëm

19/04/2019

Black, emri i të cilit është Bill K. Kapri, 21 vjeç, u arrestua me armë për akuza të drogës të mërkurën pranë Niagara Falls, Nju ... Read More

Klopp pyetet për situatën e Shaqirit, kjo është përgjigja e tij

18/04/2019

Xherdan Shaqiri erdhi si një yll te Liverpool, shkëlqimi i të cilit ka filluar të shuhet në pjesën e dytë të sezonit. Anësori me prejardhje ... Read More

Faza finale e dialogut nuk e ‘kursen’ as Dokumentin e Ahtisaarit

07/04/2019

Dokumenti i Ahtisaarit, mbi bazën e të cilit është shpallur pavarësia e Kosovës në shkurt të vitit 2008 dhe i cili dokument është mishëruar në Kushtetutën e Kosovës, është ... Read More

Elinel vjen me “Psimfoni”

07/04/2019

Elinel sapo ka publikuar projektin e tij të ri. Elinel ka publikuar projektin e tij të ri me titull “Psimfoni, të cilit ia ka shoqëruar ... Read More

Kamioneta godet këmbësorin në fshatin Bardhosh

03/04/2019

Një aksident ka ndodhur në Bardhosh ku një kamionetë ka goditur një këmbësor, të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore. Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, ... Read More

Ka pasuri prej 34 milionë eurove, por kampioni Anthony Joshua bën jetë modeste: Boksieri hap dyert e shtëpisë për mediat

22/03/2019

Boksieri Anthony Joshua, pasuri e të cilit, sipas Forbes, aktualisht vlerësohet të jetë pak më shumë se 34 milionë euro, tregoi se duket banesa ku ... Read More