Tag: Cityn

Owen e parashikon xhiron e fundit në Premierligë, e shpall edhe kampionin

11/05/2019

11:21 | 11 Maj 2019 11:21 | 11 Maj 2019 Të dielën zhvillohet xhiroja e fundit e Premierligës, me Manchester Cityn dhe Liverpool që po ... Read More

Festa e ‘çmendur‘ e Guardiolas te goli që VAR ia anuloi Man Cityt

18/04/2019

Tottenham Hotpsur ka arritur të eliminojë Manchester Cityn për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Edhe pse Manchester City e fitoi 4:3 ndeshjen ... Read More

Pse Ferguson mendon se Liverpool do të fitojë Premierligën?

16/04/2019

Ish trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, beson se Liverpool do të mposht Manchester Cityn në garën për titull. Ish sulmuesi i Republikës së ... Read More

Kush do ta fitojë titullin? Ndeshjet që i presin Liverpoolin dhe Man Cityn deri në fund të sezonit

12/04/2019

Kush do ta fitojë titullin? Ndeshjet që i presin Liverpoolin dhe Man Cityn deri në fund të sezonit Tifozët e futbollit në Premierligë po përjetojnë ... Read More

Swansea City e feston golin e Celinës për Kosovën

22/03/2019

Bersant Celina e bëri krenar klubin e tij, Swansea Cityn, duke shënuar gol në ndeshjen miqësore kundër Danimarkës, që radhitet në pozitën e dhjetë në ... Read More

Nëna e Emiliano Salas e kritikon Cardiffin dhe kërkon drejtësi për djalin e saj

21/03/2019

Nëna e Emiliano Salas e ka kritikuar Cardiff Cityn, pasi klubi anglez nuk ka pranuar t’ia paguajë Nantesit 17 milionë eurot për transferimin e futbollistit ... Read More

Celina shokon Cityt, i shënon gol të bukur Edersonit

16/03/2019

Swansea City ka befasuar Manchester Cityn në këtë fillim ndeshje në kuadër të çerekfinales së FA Cup. Pas golit nga Matt Grimes nga pika e ... Read More

De Jong: Kam folur me Guardiolan dhe Maxwellin

25/01/2019

Mesfushori Frenkie De Jong ka pranuar se ai ka mbajtur bisedime me Manchester Cityn para kalimit te Barcelona. Mesfushori i ri holandez i është bashkuar ... Read More

Silva mendon se United është jashtë garës për titull

31/10/2018

Bernardo Silva ka listuar katër ekipe që ai pret të sfidojnë Manchester Cityn për titullin e Ligës Premier, por United nuk është asnjë prej tyre. ... Read More

Klopp: Më mirë ta kem Milnerin në skuadër se sa David Silvan dhe De Bruynen

06/10/2018

Liverpooli do të përballet me Manchester Cityn në derbin e javës së tetë në kampionatin anglez. Dy skuadrat në këtë takim vijnë me pikë të ... Read More

Lyoni e befason Cityn në Mançester

19/09/2018

Lyoni e ka befasuar Manchester Cityn në Etihad Stadium duke e mposhtur me rezultat 2-1. Edhe pse nikoqirët ishin favoritë për ta fituar këtë takim ... Read More

Ndoshta pritjet janë të tepërta për Liverpoolin – thotë Wijnaldum

15/09/2018

Georginio Wijnaldum beson se Liveprooli ka rrugë të gjatë për të zënë Manchester Cityn përkundër faktit se pritjet janë të mëdha pas transferimeve të Alisson, ... Read More