Tag: Cityt

Sane largohet nga City, befason me skuadrën e re

15/05/2019

9:02 | 15 Maj 2019 09:02 | 15 Maj 2019 Anësori i Manchester Cityt, Leroy Sane është në bisedime të avancuar me gjigantin gjerman Bayern ... Read More

Pensionohet Yaya Toure

10/05/2019

12:17 | 10 Maj 2019 12:17 | 10 Maj 2019 Ish mesfushori i Barcelonës dhe i Manchester Cityt, Yaya Toure, ka vendosur të tërhiqet nga ... Read More

Zbulohet fituesi i çmimit ‘Lojtari i Vitit’ në Premierligë

24/04/2019

Mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, ka mposhtur yllin e Manchester Cityt, Raheem Sterling, në garën për Lojtarin e Vitit në Premierligë. Reprezentuesi holandez ka ... Read More

Guardiola zbulon të ardhmen e Mahrez

23/04/2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka hedhur poshtë pretendimet për largimin e Riyad Mahrez nga ‘Etihad Stadium’. Riyad Mahrez do të mbetet te Manchester ... Read More

Dalin pamje të reja: A gaboi VAR te goli i Llorentes?

18/04/2019

Edhe pse rezultati i përgjithshëm i dy ndeshjeve mes Manchester Cityt dhe Tottenham ishte 4:4, skuadra e Mauricio Pochettino ka kaluar në gjysmëfinale falë golave ... Read More

Reagimi komik i faqes së Man City për golin e anuluar nga VAR

18/04/2019

Manchester Cityt nuk i ka mjaftuar fitorja 4:3 për të kaluar në gjymsëfinale të Ligës së Kampionëve, duke u eliminuar nga Tottenham Hotspur. Skuadra e ... Read More

Natë e magjishme futbolli: Shënohet edhe goli i pestë në Etihad

17/04/2019

Është shënuar edhe goli i pestë në ndeshjen mes Manchester Cityt dhe Tottenham. Vendasit e Guardiolas kanë arritur të rikthehen në lojë, duke shënuar për ... Read More

Start i furishëm në ndeshjen Man City – Tottenham, shënohet gol në minutën e 4’

17/04/2019

21:09 | 04/17/2019 Është shënuar goli i parë në sfidën mes Manchester Cityt dhe Tottenham. Skuadra e Manchester Cityt e ka nisur për mrekulli ndeshjen ... Read More

Guradiola e pranon se ylli i madh po largohet nga Man City

15/04/2019

Pep Guardiola ka bërë me dije se po e humbet një lojtar të madh. Trajneri i Manchester Cityt ka bërë me dije se Ilkay Gudogan ... Read More

Gundogan kritikon Cityn: Kjo është arsyeja pse nuk jemi skuadër e madhe

10/04/2019

Ilkay Gundogan ka reaguar ashpër pas humbjes së Manchester Cityt nga Tottenham Hotspur në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Manchester Cityt ka pësuar humbje 1:0 ... Read More

Pas lëndimit ndaj Man Cityt, kjo është gjendja e Harry Kane

10/04/2019

Mauricio Pochettino është deklaruar pas fitores ndaj Manchester Cityt në Ligën e Kampionëve. Tottenham fitoi 1 me 0 mbrëmë ndaj Manchester Cityt në kuadër të ... Read More

Guardiola e komenton humbjen e Man Cityt

10/04/2019

Pep Guardiola ka komentuar humbjen e Manchester Cityt nga Tottenham Hotspur. Manchester City është mposhtur 1:0 nga Tottenham Hotspur në udhëtim në ndeshjen e parë ... Read More