Tag: çmime

Ismaili: Çmime të njëjta për barna të njëjta në të gjithat barnatoret e Kosovës

08/05/2019

Shumë shpejt, qytetarët e Kosovës do të mund të blejnë barnat e njëjta me çmime të njëjta në të gjitha barnatoret e Kosovës. Kjo po ... Read More

Fitoi dy çmime, por tani Dua Lipa rrëfen për herë të parë incidentin me presidentin e Grammy-t

10/04/2019

Fitoi dy çmime, por tani Dua Lipa rrëfen për herë të parë incidentin me presidentin e Grammy-t Dua Lipa duket sensacionale dhe dramatike me veshjet ... Read More

“Pazar” barnash në Kosovë, çmime të ndryshme në barnatore të ndryshme (Video)

20/03/2019

Në barnatoret e Kosovës vazhdon të bëhet pazar me barna. Qytetarët pagujanë çmime të ndryshme për barna të njëjta. Ata ankohen për një gjë të ... Read More

Rita Ora zbulon sekretin e fotografisë ideale

18/03/2019

Rita Ora ka pasur një vit të jashtëzakonshëm duke fituar çmime të ndryshme, por edhe sjell projekte të reja. Ajo tashmë ka nisur një turne ... Read More

A do t’ia dalë Ministria e Shëndetësisë të unifikojë çmimet e barnave?

09/03/2019

Barnat nëpër barnatoret e Kosovës, nuk kanë çmime të unifikuara. Kjo, sipas zyrtarëve institucional, ndodhë për shkak se Kosova nuk e ka një rregullore administrative ... Read More

Banjë, garazh dhe rafte librash: Ku i mbajnë disa prej yjeve botërore statujat e Oscarëve?

26/02/2019

Disa nga yjet që përmenden në tekst kanë shumë çmime, por ata nuk duan t’i mbajnë ato në vende të dukshme për arsye të ndryshme. ... Read More

Qilimi i kuq i çmimeve Oscar: Zonjat e famshme u përpoqën që të mbahen mend me veshjet

25/02/2019

Nata më e rëndësishme në botën e filmit ka mbetur pas nesh, ku janë ndarë shumë çmime Oscar. Qilimi i kuq ishte pushtuar nga zonjat ... Read More

Xiaomi lansoi telefonin 5G me çmim shumë të volitshëm (Foto)

24/02/2019

Prodhuesi kinez Xiaomi, i njohur për prodhimin e telefonave shumë të kompletuar dhe me çmime të volitshme, prezantoi telefonin e ri që nuk dallon shumë ... Read More

Dua Lipa pa turne muzikor: Jam duke u përgatitur për albumin e ri

22/02/2019

Dua Lipa është këngëtarja e momentit në rrafshin ndërkombëtar duke rrëmbyer disa çmime muzikore. Këngëtarja është bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmime në ... Read More

Pink nderohet me çmimin për ‘arritje jetësore’ në “Brit Awards”

20/02/2019

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike, “Brit Awards” ka dhuruar shumë çmime për disa nga yjet e muzikës. Artistja shqiptare me famë botërore, ... Read More

Dua Lipa shijon suksesin e dyfishtë në Grammy duke pozuar te statuja e saj e dyllit

16/02/2019

Ajo ka festuar suksesin më të madh në karrierë kur rrëmbeu dy çmime Grammy javën e kaluar. Dhe, Dua Lipa ka vazhduar ecurinë e saj ... Read More

Rita Ora dhe Liam Payne u bëjnë thirrje fansave që t’i votojnë në “BRIT Awards”

13/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, konkurron këtë vit për dy çmime në “Brit Awards”. Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve “Brits”, do ... Read More