Tag: çmime

Dua Lipa pa turne muzikor: Jam duke u përgatitur për albumin e ri

22/02/2019

Dua Lipa është këngëtarja e momentit në rrafshin ndërkombëtar duke rrëmbyer disa çmime muzikore. Këngëtarja është bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmime në ... Read More

Pink nderohet me çmimin për ‘arritje jetësore’ në “Brit Awards”

20/02/2019

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike, “Brit Awards” ka dhuruar shumë çmime për disa nga yjet e muzikës. Artistja shqiptare me famë botërore, ... Read More

Dua Lipa shijon suksesin e dyfishtë në Grammy duke pozuar te statuja e saj e dyllit

16/02/2019

Ajo ka festuar suksesin më të madh në karrierë kur rrëmbeu dy çmime Grammy javën e kaluar. Dhe, Dua Lipa ka vazhduar ecurinë e saj ... Read More

Rita Ora dhe Liam Payne u bëjnë thirrje fansave që t’i votojnë në “BRIT Awards”

13/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, konkurron këtë vit për dy çmime në “Brit Awards”. Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve “Brits”, do ... Read More

Dua Lipa tregon momentet nga festa me familjen dhe shoqërinë pas mbarimit të “Grammy Awards”

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, bëri historinë duke fituar dy çmime “Grammy”, në dy kategoritë e vetme në të cilat ishte e nominuar. ... Read More

E! News: Pesë gjërat që nuk i keni ditur për fituesen e dy çmimeve “Grammy”: Dua Lipa

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, theu rekord duke fituar dy çmime “Grammy”, me herën e parë që u nominua në mbrëmjen më të ... Read More

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në prag të festës së Pavarësisë

11/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Ylli nga Kosova u shpall ... Read More

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

11/02/2019

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia ... Read More

Dua Lipa udhëheq nominimet në ‘Brit Awards 2019’

12/01/2019

Dua Lipa fitoi dy çmime në edicionin e kaluar të Brit Awards duke u shpallur ‘Artistja më e mirë femër’ dhe ‘Artistja e re më ... Read More

Ronaldo: Ëndërroj të fitoj shumë trofe me Juventusin

03/01/2019

Cristiano Ronaldo i ka fituar dy çmime në ceremoninë ‘Globe Soccer Awards’ që u zhvillua në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe. Superylli i Juventusit ... Read More

Samsung prezanton televizorët Lifestyle 2019, “The Frame” dhe “TV SERIF” do shfaqen  në CES (Foto)

24/12/2018

 The Frame dhe Serif TV 2019 kombinojnë dizajnin e vlerësuar me çmime me cilësinë e figurës QLED dhe me karakteristika shtesë të televizorëve inteligjentë Samsung ... Read More

Messi: Qëllim i është që të zhvillohem si futbollist, jo çmimet individuale

26/11/2018

Ai mund të ketë fituar çmime dhe trofe për më shumë se një dekadë, por Lionel Messi ende dëshiron më shumë suksese. Argjentinasi është i ... Read More