Tag: çmimeve

Fustani me yje i Dua Lipës bëhet temë e debatit në Britani të Madhe

21/02/2019

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “BRIT 2019” ishte një ngjarje e rëndësishme dhe një nga fituesit ishte edhe Dua Lipa. Ajo ka marrë vëmendjen e ... Read More

Dua fiton çmimin kryesor, Duakgjin Lipa merr komplimente për veshjen në “Brit Awards”

21/02/2019

Dua Lipa ishte ylli kryesor i mbrëmjes së kaluar në ceremoninë e ndarjes çmimeve Brit Awards. Këngëtarja është shpërblyer me çmimin e “Artistes më të ... Read More

Të gjithë fituesit në “Brit Awards 2019”

20/02/2019

Është mbajtur edhe mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike të muzikës, “Brit Awards 2019”. Yjet pjesëmarrës në këtë eveniment sivjet ishin të shumtë, ... Read More

Pink nderohet me çmimin për ‘arritje jetësore’ në “Brit Awards”

20/02/2019

Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve britanike, “Brit Awards” ka dhuruar shumë çmime për disa nga yjet e muzikës. Artistja shqiptare me famë botërore, ... Read More

Liam Payne nuk mungon në “Brit Awards 2019”, ai dhe Rita konkurrojnë për një nga çmime kryesore të mbrëmjes

20/02/2019

Ndonëse Rita Ora nuk mundi të jetë prezente në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve “Brit Awards 2019”, atje nuk po mungon kolegu i saj, këngëtari ... Read More

Pas presioneve të aktorëve dhe regjisorëve, Oscar do të ndajë çmimet gjatë transmetimit “live”

18/02/2019

Organizatorët e ceremonisë së çmimeve Oscar fillimisht kishin për synim që t’i ndajnë katër çmime gjatë transmetimit të reklamave, por gjithçka ka ndryshuar pas kundërshtimit ... Read More

Mirud pjesë e “Grammys Awards”, shfaqet me veshje interesante

14/02/2019

Të dielën në Los Angeles u mbajt nata finale e ceremonisë të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Edhe ky edicion ka zgjuar vëmendjen e publikut, ... Read More

Bebe Rexha nuk do t’i ndal skenat provokuese

14/02/2019

Ajo ditë më parë pati një paraqitje të shkëlqyer në mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve muzikore, “Grammy Awards”. Megjithëse nuk arriti të ... Read More

Ariana Grande tregon se pse tha “ndyrësirë” kur Cardi B mori një çmim në Grammy Awards

11/02/2019

Mbrëmë është ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Pasi Cardi B fitoi çmimin për albumin më të mirë të rap ... Read More

Kylie Jenner me veshje katastrofale në “Grammy Awards”

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Tashmë mediat kanë nisur të shkruajnë për dukjet e yjeve botërore gjatë parakalimit ... Read More

Dua dhe Bebe ndër personazhet e veshura më së miri në “Grammy Awards”

11/02/2019

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve Grammy Awards. Padyshim që lajmi kryesor i ditës për shqiptarët ishte fitimi i ... Read More

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More