Tag: Çokollata

Po bie borë-një çokollatë e nxehtë është magjike për shëndetin

28/12/2019

Çokollata e nxehtë është një pije shumë e preferuar.Por shumë stepen ta konsumojnë për shkak të kalorive që mendohet se përmban çokollata e nxehtë, transmeton ... Read More

Mësoni si të kuroni varësinë nga çokollata

07/06/2019

Varësia e shkaktuar nga çokollata, është njësoj si pirja e duhanit dhe alkooli.Madje nga mjekësia e sotme dhe quhet sindromi çokollatë. Megjithëse duket se është një ... Read More

Keni probleme me gjumë? Këto janë ushqimet që po ju mbajnë zgjuar natën

27/05/2019

Një në tre britanikë vuan nga gjumi i dobët, ndërkaq ushqimet si çokollata dhe tosti mund të jenë pjesë e problemit. Ekipi nga sajti i ... Read More

Dieta me çokollatë që heq 5 kg në 2 javë

09/04/2019

Falë përbërësve të saj çokollata ka veti antiinflamatore, ndihmon në humbjen e peshës, parandalon tumoret si dhe është insulino–rezistente, e ka shumë veti të tjera ... Read More

Jo çokollata, ja kush është shkaktar i akneve

31/03/2019

Çokollata nuk është shkaktar i akneve. Acne vulgaris, puçrrat e zakonshme të adoleshencës që në fakt mund të vazhdojnë në 30 dhe 40 vjeç, ndodh ... Read More