Tag: çokollate

Nëse doni të jetoni shëndetshëm, mos hiqni dorë nga çokollata

30/07/2020

Chocolate. (Photo by: BSIP/UIG via Getty Images) Të hani të paktën 3 shufra çokollate çdo muaj mund t’ju ndihmojë në mënyrë drastike të shmangni problemet ... Read More

Si të mbani më gjatë ngjyrën që e mirrni në plazh, këto janë disa truke

15/08/2019

Bëni një muaj plazh dhe në tetor nuk keni asnjë grimë ‘ngjyrë çokollate’ në lëkurë?Epo, nuk mjaftojnë vetëm kremrat e mirë që përdorni, duhet të ... Read More

Kjo çokollatë ka efekt të ngjashëm me kanabisin

02/08/2019

Shkencëtarët me anë të një ekserimenti të fundit kanë gjetur se njerëzit që konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezikuar nga depresioni në ... Read More

Çokollata e zezë ka efekt të ngjashëm me kanabisin, disponon njerëzit, redukton depresionin

01/08/2019

Personat që rregullisht konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezkuar nga depresioni, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Shkencëtarët me anë të një ekserimenti të ... Read More

Çfarë duhet të keni parasysh për një nxirje perfekte këtë verë

19/06/2019

Të gjithë duam që të kemi nxirjen perfekte dhe të kemi ngjyrën çokollatë për t’u dukur sa më bukur në bregdet ose pishina.Ja disa këshilla ... Read More