Tag: Copa

Peru – Kili, fitore me rezultat që nuk e kishte pritur askush

04/07/2019

08:17 | 07/04/2019 Peru ka fituar bindshëm ndaj Kilit me rezultat 3:0 në gjysmëfinalen e dytë të Copa America. Peru ka mposhtur Kilin me rezultat ... Read More

ZYRTARE: Argjentina zbulon listën e lojtarëve, mungon një emër i madh

21/05/2019

18:49 | 21 Maj 2019 18:49 | 21 Maj 2019 Kombëtarja e Argjentinës ka publikuar listën me lojtarët e ftuar për Copa America. Lojtarë si ... Read More

Chelsea po e vëzhgon super talentin brazilian

04/04/2019

Skautët e Chelsea janë parë prezent në ndeshjen e Copa Libertadores, mes Boca Juniors dhe Athletico Paranaense. I riu Bruno Guimaraes ka ndihmuar skuadrën e ... Read More

Real Madridi ka humbur 26 gola nga ‘epoka e Ronaldos’

01/03/2019

Eliminimi i Real Madridit nga Barcelona në Copa del Rey nuk ka treguar vetëm formën jo të mirë të Mbretërve këtë sezon, por edhe mungesën ... Read More

Pique: Rekordi i Barcelonës në Copa del Rey nuk mund të përsëritet nga askush

28/02/2019

Gerard Pique nuk beson se rekordi i Barcelonës për gjashtë finale radhazi të Copa del Rey do të përsëritet pas triumfit të tyre në El ... Read More

Qeset e palstikës së shpejti mund të fuqizojnë telefonin tuaj me bateri

16/02/2019

Hulumtuesit kanë konvertuar qeset plastike në copa të karbonit për bateri, duke ofruar një mënyrë për të vënë në ripërdorim qeset plastike të hedhura. Ndotja nga ... Read More

Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali

07/02/2019

El Classico e parë e Copa del Rey përfundoi në pa fitues. Barcelona dhe Real Madridi janë ndarë të barabartë në Nou Camp për t’i ... Read More

Formacionet e mundshme: Barcelona – Real Madrid

06/02/2019

Barcelona do të mirëpresë Real Madridin në Camp Nou për ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Copa del Rey. Do të jetë vetëm përballja e ... Read More

Reali pa problem, triumfon edhe në ndeshjen e dytë ndaj Gironas dhe siguron gjysmëfinalen

31/01/2019

Real Madrid është skuadra e katër gjysmëfinaliste në Copa del Rey. Los blancos kanë arritur të marrin një tjetër fitore përballë Gironas, kësaj radhe duke ... Read More

Messi: Te Barcelona luftojmë për gjithçka, në tre garat

31/01/2019

Barcelona është në gjysmëfinale të Copa del Rey pas një fitore mbresëlënëse 6-1 ndaj Sevillas në Camp Nou. Klubi katalunas ka arritur të shkrijë epërsinë ... Read More

Solari: Vinicius ka talent dhe për Iscon unë vendosi nëse do të luaj

15/01/2019

Santiago Hernan Solari foli para ndeshjes së dytë të Copa del Rey kundër Leganesit. Trajneri argjentinas ka dhënë një intervistë para sfidës së kthyese të ... Read More

Diaz i lumtur me debutimin dhe fitoren me Real Madridin

10/01/2019

Brahim Diaz ishte i kënaqur që bëri debutimin e tij për Real Madridin në Copa del Rey në fitoren ndaj Leganes. Ish-ylli i Manchester Cityt, ... Read More