Tag: copë

Pse Mbretëresha e Anglisë nuk ka pasaportë, dhe kuriozitete të tjera që mund të mos i keni ditur

21/03/2019

Neil Armstrong, njeriu i parë që zbriti në Hënë, mbante me vete një copë druri nga avioni “Wright Flyer” që në vitin 1903, kreu fluturimin ... Read More

Në Skenderaj, torte falas nëse s’e përdor telefonin (Video)

20/02/2019

Mundësinë që ta fitojë një copë tortë e humbi që në minutat e parë që u ul në këtë lokal. Kjo pasi ky klient, nuk ... Read More

Fëmijëria njëherë e një kohë, kur disa prej nesh hanin edhe “bukë me sheqer” (Foto)

25/01/2019

“Kemi luajtur në rrugë pa frikë, dhe kishim shumë pak: disa gurë, një copë litar – ndoshta edhe ndonjë kanaçe bosh! Dhe ishim të lumtur ... Read More

Copa gjigante e akullit në formë disku shfaqet në një lumë në SHBA (Video)

16/01/2019

Një copë akulli në formë disku ka habitur banorët e qytetit Maine në SHBA, kur panë duke “pluskuar” në lumin Presumpscot. Copa gjigante e akullit ... Read More

Të premten, një rrugë nga Alaska dukej kështu – u deshën vetëm katër ditë që ajo të ndryshonte tërësisht pamjen (Foto)

06/12/2018

Një rrugë e cila ishte bërë “copë copë” në Alaska, si pasojë e një tërmeti të fuqishëm, tanimë, vetëm pas katër ditësh është riparuar. Sipas ... Read More

Qyteti i shenjtë i Mekës i dhuron një parcelë tokë Salahit për vlerat e tij

25/04/2018

Lojtarit të Liverpoolit, Mohamed Salah, iu është ndarë një copë toke nga nënkryetari i bashkisë së Mekës, qyteti më i shenjtë mysliman, pasi u zgjodh ... Read More

Po bëheshin gati ta demolojnë ndërtesën e vjetër, copa e madhe e betonit këputet dhe fluturon në rrugë – burri i shpëton vdekjes për pak centimetra (Video)

05/04/2018

Ky është momenti kur një copë e madhe e betonit fluturon nga ndërtesa, që po bëhej gati të rrënohet dhe përfundon në një rrugë që ... Read More