Tag: Costa

ZYRTARE: Dënohet rëndë Diego Costa

11/04/2019

Diego Costa nuk do të paraqitet më fanellën e Atletico Madridit këtë sezon. Sulmuesi spanjoll është dënuar me tetë ndeshje mos lojë nga komisioni disiplinor ... Read More

Costa pranon se ka pasur dyshime për Ronaldon

16/03/2019

Douglas Costa ka prauar se ai ka pasur dyshime fillimisht për impaktin që do ta kishte Cristiano Ronaldo në zhveshtoren e Juventusit. Ronaldo ka heshtur ... Read More

Publikohet lista e plotë e lojtarëve të Juves për ndeshjen ndaj Atleticos

11/03/2019

Douglas Costa do t’i mungojë Juventusit në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madridit. Zonja e Vjetër është nikoqire ... Read More

Juventusi po shqyrton mundësin ta shes Douglas Costan

28/02/2019

Sulmuesi brazilian, Douglas Costa mund të largohet nga Juventusi gjatë afatit kalimtar të verës. Anësori nuk ka arritur të tregojë formën e tij të viteve ... Read More

Costa rrit thashethemet e largimit, pëlqen një lajm që e lidh me Unitedin

10/02/2019

Douglas Costa ka rritur thashethemet për largimin e tij nga Juventusi, pasi ka pëlqyer një lajm që e lidh atë me një transferim te Manchester ... Read More

Juventusi ia tërheq vërejtjen Douglas Costas shkaku i festës së Neymarit

06/02/2019

Juventusi njoftohet se ka paralajmëruar Douglas Costa për sjelljet jashtë fushave të blerta. Braziliani shkoi në festën e lojtarit të Paris Saint-Germanin, Neymar, i cili ... Read More

Costa në listën e të lënduarve të Juves

05/02/2019

Douglas Costa është përfshirë në listën e të lënduarve të Juventusit, pasi klubi ka konfirmuar se ka pësuar një lëndim muskulor. Corriere dello Sport ka ... Read More

Douglas Costa përfshihet në një aksident komunikacioni, shpëton pa lëndime

04/02/2019

Futbollisti brazilian, Douglas Costa, është përfshirë në një aksident komunikacioni derisa po udhëtonte ndërmjet Livorno Ferraris dhe Santhia. Automjeti i tij, Jeep Cherokee, është përplasur ... Read More

Juventusi informon Unitedin, Costa i lirë gjatë verës  

27/12/2018

Juventusi e ka informuar Manchester Unitedin se ata mund të nënshkruajnë me brazilianin Douglas Costa – por jo në muajin e ardhshëm. Ylli brazilian është ... Read More

Costa ‘sulmon’ Conten: Ku është sot ai?

28/09/2018

Sulmuesi i Atletico Madrid, Diego Costa vazhdon ta fajësojë Antonio Conten për largimin e tij nga Chelsea, ndërsa pyet tash se ky është italiani.   ... Read More

Costa ndez derbin lokal: Ne gjithmonë duam ta mundim Realin, edhe ata gjithashtu

28/09/2018

Në më pak se dy ditë para derbit të Madridit, Diego Costa ka folur për të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen në një intervistë ... Read More

Costa mungon të paktën një muaj?

21/09/2018

Douglas Costa është lënduar në ndeshjen mes Juventusit dhe Valencias, ku pritet të mungojë së pak një muaj. Ai ka pësuar një lëndim në pjesën ... Read More