Tag: COVID19

Mposhti Covid-19, Llakaj: Ia dolëm, me qetësi dhe pa panik… Ja mjeku që më ndoqi orë pas ore! Dy fjalë për të gjithë…

28/10/2020

Agron Llakaj, aktori i njohur i humorit, ia ka dalë mbanë të mposhtë Covid-19, së bashku me bashkëshorten. Ka qenë vetë ai që ka dhënë ... Read More

E konfirmon FIFA, presidenti Infantino i pozitiv me COVID-19. Ja gjendja e tij…

27/10/2020

Covid-19 prek FIFA-n. Një tjetër personazh i botës së futbollit ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Bëhet fjalë për presidentin e FIFA-s, Xhani Infantino. Lajmi është ... Read More

Hani turshi, ulin rrezikun e vdekjes ndaj Covid 19

27/10/2020

Mixed Pickles Dimri po vjen me një valë të dytë të COVID-19, kështu që kurrë nuk ka qenë më e rëndësishme nevoja për të forcuar ... Read More

Muajin e ardhshëm dihet nëse do të kemi këtë vit vaksinën kundër koronavirusit

25/10/2020

Muajin e ardhshëm mund ta dimë nëse do të kemi këtë vit vaksinën kundër Covid-19. Nëse bota do të ketë së shpejti një vaksinë të ... Read More

Dalin detaje të reja rreth Covid-19

23/10/2020

Studimi i ri hedh në dritë të reja rreth Covid-19. Një studim i ri tregon se pas një të ftohure personi mund të jetë më ... Read More

Roma merr lajmin e keq para derbit me Milanin, ylli i skuadrës infektohet me koronavirus

23/10/2020

Mbrojtësi i Romës, Mancini rezulton pozitiv me COVID-19. Mbrojtësi i Romës, Gianluca Mancini ka zbuluar se ai ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19 dhe ... Read More

Ronaldo e humb përballjen me Barcelonën, përsëri pozitiv me Covid-19

22/10/2020

Ronaldo përsëri pozitiv me Covid-19, e humb përballjen me Barcelonën. Cristiano Ronaldo ka dalë pozitiv në testin e dytë për koronavirus të enjten dhe si ... Read More

Ylli i Bayern Munich rezulton pozitiv me koronavirus

20/10/2020

Serge Gnabry pozitiv në COVID-19. Ylli i Bayern Munich është testaur pozitiv para ndeshjes me Atletico Madrid. “Serge Gnabry ka dalë pozitiv në COVID-19. Ai ... Read More

Lajm i mirë për Milan, ylli i madh shërohet nga koronavirusi

19/10/2020

Leo Duarte shërohet nga Covid-19. Mbrojtësi brazilian, Leo Duarte, ka pranuar sot rezultatet e testeve për Covid-19 dhe ato janë negative, bën të ditur ‘Sky ... Read More

Në vjeshtë, paralajmërohet rritja e numrit të të vdekurve nga koronavirusi

19/10/2020

Paralajmërohet rritja e numrit të të vdekurve nga COVID-19 në vjeshtë. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se rritja e numrit të të infektuarve në ... Read More

Milan në ankth përpara derbit, një tjetër rast pozitiv me Covid-19 në skuadrën kuqezi

13/10/2020

Ankthi i Covid-19 rikthehet te Milan në prag të derbit të parë sezonal kundër Interit, në program të shtunën e 17 tetorit. Ish-mbrojtësi kuqezi, tashmë ... Read More

“Kurrë nuk e kam besuar këtë virus”, këngëtari shqiptar infektohet me COVID-19

12/10/2020

Valton Krasniqi, këngëtari i njohur shqiptar është infektuar me COVID-19. Ka qenë vetë ai që ka dhënë lajmin me anë të një postimi në Instagram ... Read More