Tag: ç’rast

Përleshje me thika mes tifozëve të Prishtinës dhe Llapit, dy përfundojnë në spital

11/05/2019

Pas ndeshjes futbollistike në mes Prishtinës dhe Llapit, sot në kryeqytet ja ndodhur një përleshje mes tifozëve, me ç’rast një person është therur me thikë. ... Read More

O’Conell : Marrëveshja me Serbinë të jetë jo e shpejtë, por e mirë

18/04/2019

Ambasadori i Britanisë së madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka vizituar sot Mitrovicën, me ç’rast ka biseduar me qytetarë dhe të rinj nga të dyja ... Read More

Kosova pa mina më 2024

04/04/2019

Forca e Sigurisë së Kosovës ka shënuar Ditën ndërkombëtare të Deminimit, me ç’rast u publikua Plani Strategjik i Deminimit për 2019-2024, në mënyrë që të ... Read More

Aksion policorë në Gostivar, arrestohen 4 valltare

25/02/2019

25 Shkurt 2019 / 13:11 Aksion policorë në rajonin e Gostivarit me çrast punonjësit e policisë nga Sektori për punë të brendshme Tetovë-Stacioni policorë Gostivar, ... Read More

Policia arrestoi katër femra në Ferizaj, për marrje me prostitucion

09/02/2019

Policia e Kosovës ka mbrëmë ka bastisur një lokal në Ferizaj, me ç’rast janë arrestuar tri shtetase të Republikës së Shqipërisë dhe një kosovare, nën ... Read More

Bekim Jashari përkrah peticionin për bashkimin e qytetit të Mitrovicës

17/01/2019

Sot në komunën e Mitrovicës ka qëndruar kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, me ç’rast është pritur nga kryetari i komunës, Agim Bahtiri. “Përmes ... Read More

Sejdiu: Mjekët që nuk janë anëtarë të Odës, nuk kanë të drejt të trajtojnë pacientë

17/01/2019

Oda e Mjekëve të Kosovës ka mbajtur mbledhjen e rregullt, të pestën me radhë, me ç’rast u diskutua për raportin vjetor të vitit 2018. Kryetari ... Read More

Dita Evropës shënohet me aktivitete të ndryshme në Maqedoni

09/05/2018

europe 9 May 2018 / 10:22 Sot më 9 maj shënohet Dita e Evropës, me ç’rast në Maqedoni do të ketë një sërë aktivitetesh të ... Read More