Tag: Data

Anëtari i grupit TBA rikthehet në skenën e muzikës me këngë të re

11/05/2019

20:58 | 11 Maj 2019 20:58 | 11 Maj 2019 Zbulohet data e lansimit të projektit të ri nga Cyanide. Cyanide është një nga artistët ... Read More

Përdorimi i teknologjisë në parashikimin e përmbytjeve

11/05/2019

Payments System Hacking:hacker, hacking, computer, internet, safety, data, unsafe, secured, shopping, workstation, programming, programmer, unlawful, law, police, password, protection, protected, technology, technologies, server, datacenter, transfer, ... Read More

Sot nisin ditët e arbëreshëve në Kosovë

03/05/2019

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, nën patronazhin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, nga data 3 deri më 6 maj organizon “Ditët e Arbëreshëve ... Read More

Niil B zbulon datën e publikimit të këngës së re

24/04/2019

Është zbuluar data e publikimit të projektit muzikor “Ciao” nga Niil B. Niil B nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Instagram konfirmoi se ... Read More

Këtë javë, të gjithë mund të jenë brenda Arkivit të Kosovës

25/03/2019

Arkivi i Kosovës po shënon 68 vjetorin. Këtë javë, nga data 25-29 mars 2019 ka planifikuar të hap dyert e veta për publikun. Java e ... Read More

Besnik Qaka me dedikim prekës për vajzën e tij, publikon fotografi të veçanta nga ditëlindja e parë e të bijës

21/03/2019

Data 20 ka qenë vërtetë e veçantë për këngëtarin Besnik Qaka, i njohur ndryshe si solisti i grupit NRG Band. Ai dhe bashkëshortja e tij, ... Read More

Heqja e roaming Kosovë-Shqipëri, kush përfiton më shumë?

20/03/2019

Tarifat roaming me Kosovën do të ulen duke nisur nga data 15 qershor 2019. Brenda fundit të këtij muaji, parlamenti i Shqipërisë dhe ai i ... Read More

Cipras më 2 prill viziton Maqedoninë e Veriut

19/03/2019

19 Mars 2019 / 15:23 Është bërë e ditur data e vizitës së Kryeministrit Grek në Maqedoninë e Veriut, Aleksis Cipras. Mediet greke shkruajnë se ... Read More

Këngëtarë dhe mësimdhënës: Si është një festë 7 marsi e artistëve që ndajnë jetën e tyre mes muzikës dhe dhënies së dijes

07/03/2019

Data 7 mars është një nga më të veçantat e muajit që hap stinën e pranverës. E njohur ndryshe si Dita e Mësuesit, kjo datë ... Read More

Fifi anulon koncertin në Londër, Britania e Madhe nuk i jep vizë

05/03/2019

Data 8 mars është dita e gruas dhe organizohen shumë ngjarje në shenjë të kësaj dite të shënuar. Filloreta Raçi është dashur të jetë para ... Read More

Kapen mallra pa datë prodhimi, dyshohet për kontrabandë

01/03/2019

Inspektorati i Komunës së Ferizajt ka sekuestruar mallra që u mungonte data e prodhimit, për të cilat dyshohej se ishin duke u kontrabanduar. Sot, rreth ... Read More

Hoti: Parlamenti Evropian është i vetmi institucion i BE-së që e njeh Kosovën si shtet të pavarur

28/02/2019

Parlamenti Evropian (PE) do të dërgojë një delegacion të euro deputetëve në Beograd dhe Prishtinë nga data 27 shkurt deri më 2 mars për të ... Read More