Tag: datë

Zyrtare, Kategoria e Dytë rinis më 7 qershor

15/05/2020

Pas ndërprerjes së kampionatit për shkak të pandemisë së Covid-19, tashmë ka dhe një datë për rifillimin e Kategorisë së Dytë. Në mbledhjen e shefit ... Read More

Policia i sekuestron makinën Ilda Bejlerit pas aksidentit, ja veprat penale të moderatores

13/02/2020

Në vijim të informacionit të dhënë në lidhje me aksidentin e ndodhur në Bulevardin “Gjergj Fishta”, më datë 12.02.2020, ku ka mbetur e dëmtuar shtetasja ... Read More

Zhduket një person në Podujevë, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për ta gjetur

22/05/2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se më datë 16.05.2019, në polici është raportuar për një person të zhdukur. Që nga kjo datë deri ... Read More

Prokuroria jep detaje rreth aksidentit në Rahovec ku humbi jetën një person

21/05/2019

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka njoftuar se mbrëmë, me datë 20.05.2019, rreth orës 19:45, ka ndodhur një aksident trafiku, ku si pasojë një person ka ... Read More

Arrestohen tre persona të dyshuar për grabitje të armatosur në Gjakovë

15/05/2019

Policia e Kosovës në rajonin e Gjakovës, ka bërë të ditur se më datë 14.05.2019 në ora 19:30, në stacionin policor Gjakovë është raportuar një ... Read More

Zyra e kryeministrit punon për Ditën e Evropës

08/05/2019

Kosova, të enjten feston Ditën e Evropës 9 majin,  datë kjo e cila është ditë pune për qytetarët e vendeve të Bashkimit Evropian (BE). Edhe, ... Read More

Elvana Gjata uron Nexhmije Pagarushën për ditëlindjen e saj

07/05/2019

Sot më datë shtatë maj, Nexhmije Pagarusha mbush 86 vjeç, shkruan lajmi.net. Përmes njo postimi në llogarinë e saj në Instagram këngëtarja Elvana Gjata shfrytëzon ... Read More

Mbi 11 kilogramë drogë kapen në një autobus në Merdar – policia jep detajet

29/04/2019

Me datë 28.04.2019 rreth orës 22:00, Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria e antidrogës ka bërë të ditur se ka pranuar një informatë nga njësia mobile ... Read More

Vrasja në Bresalc të Gjilanit, i akuzuari dënohet me 25 vite burg

23/04/2019

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit L. U. “Me datë 28.07.2018, rreth orës 23:10 minuta,në fshatin Bresalc Komuna e Gjilanit,i ... Read More

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

22/04/2019

Ditën Ndërkombëtare të Tokës, datë 22 Prill, Gjakova do t’ua dedikojë të gjithë atyre që dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Në nderim të dëshmorëve, ... Read More

Gjakovë, mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

21/04/2019

Ditën Ndërkombëtare të Tokës, datë 22 Prill, Gjakova do t’ua dedikojë të gjithë atyre që dhanë jetën për lirinë e Kosovës. Në nderim të dëshmorëve, ... Read More

Plagoset zyrtari policor në Pejë, dërgohet për trajtim në QKUK

21/04/2019

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, sot me datë 21.04.2019 rreth orës 09:45, ka pranuar informatë se në spitalin Rajonal në ... Read More