Tag: datën

Keqpërdori seksualisht të miturën, arrestohet një person në Prishtinë

16/03/2019

Më datën 15.03.2019 është arrestuar një person i cili dyshohet se kishte keqpërdorë seksualisht viktimën e mitur,  e cila me datën 14.03.2019 nga familjarët e ... Read More

Gjen para në rrugë dhe i dorëzon në Polici qytetari nga Rahoveci – kërkohet pronari i tyre

15/03/2019

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Rahovec, ka njoftuar se me datën 12.03.2019 rreth orës 14:00, një qytetar, siç e cilëson policia të ndërgjegjshëm, nga ... Read More

Arrestohet një person në Vushtrri, i konfiskohet një armë

15/03/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se më datën 14 mars 2019, rreth orës 15:00, në fshatin Bequk në Vushtrri, është konfiskuar një armë gjuetie. “Policia ... Read More

Kërcënohet me mesazhe një zyrtar i burgut të Dubravës, arrestohet i dyshuari

14/03/2019

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Pejë, Stacioni Policor në Istog, me datën 8 mars ka pranuar informacione lidhur me një rast të kanosjes, ... Read More

Zhduket edhe një vajzë nga Peja

14/03/2019

Një vajzë nga fshati Lutogllavë e Pejës është larguar nga shtëpia me datën 12 mars të këtij viti. Babi i saj ka raportuar rastin në ... Read More

Rita Ora konfirmon, kënga e re vjen më 1 mars

28/02/2019

Rita Ora ka bërë të ditur datën e publikimit të projektit të ri. Me anë të një postimi në Instagram, Rita ka konfirmuar projektin më ... Read More

Komuna e Skenderajt për festën e Pavarësisë ka organizuar të luhet “LUDO”, në sheshin “Adem Jashari” (Foto)

12/02/2019

Si zakonisht më 17 shkurt, në datën kur kremtohet përvjetori i shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, institucionet qendrore, por edhe ato lokale organizojnë aktivitete të ... Read More

Hajnat thyejnë dyert, vjedhin para në Këshillin e Bashkësisë Islame dhe në Xhaminë e Re në Istog

03/02/2019

Me datën 02.02.2019 rreth orës 19:00 në objektin e Këshillit të Bashkësisë Islame në Istog si dhe në Xhaminë e Re është kryer një grabitje, ... Read More

Avokati kanos personelin e sigurimit në Prokurorinë Themelore në Gjakovë

24/01/2019

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka njoftuar se sot me datën 24 janar 2019, një ish zyrtarë ligjor në këtë prokurori, tash avokat Y.GJ., nga Komuna ... Read More

Konfiskohen armë pa leje dhe arrestohen tre të dyshuar në Malishevë

23/01/2019

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Malishevë, me datën 23.01.2019, me urdhëresë të gjykatës, ka realizuar bastisje në dy shtëpi dhe lokale tjera përcjellëse në ... Read More

Arrestohet një person në Skenderaj për trafikim me njerëz

18/01/2019

Policia e Kosovës, konkretisht njësia e antitrafikimit me qenie njerëzore në Mitrovicë, me datën 17 janar 2019, ka realizuar një urdhërkontroll në dy lokacione të ... Read More

Data e lansimit të telefonit të palosshëm Samsung, konfirmohet nga vet kompania

14/01/2019

Samsung tashmë njoftoi datën e ngjarjes së tyre Unpacked 2019 dhe nuk la asnjë dyshim se do të lansoj Galaxy S10 në të. Disa, megjithatë, ... Read More