Tag: Daut

Daut Haradinaj kujton themelimin e Akademisë Ushtarake të UÇK-së

22/04/2019

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Daut Haradinaj, ka kujtuar themelimin e Akademisë Ushtarake, e cila kishte filluar para 22 vitesh në fshatin Aqarevë të ... Read More

Katër automjete aksidentohen në magjistralen Podujevë-Prishtinë, ka të lënduar

16/04/2019

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në rrugën magjistrale Podujevë-Prishtinë. Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, ka thënë për Telegrafin se aksidenti ka ndodhur mes ... Read More

Daut Haradinaj i replikon Zekës: Të kemi pak kujdes kur i fyejmë zyrtarët shtetërorë

11/04/2019

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, reagoi pas deklaratave të Milazim Zekës, në lidhje me keqpërdorimet, që sipas këtij të fundit, po ... Read More

Me tortë e puthje pasionante, kështu festoi mbrëmë Daut Haradinaj

07/04/2019

Daut Haradinaj bashkë me gruan dhe miqtë mbrëmë festoi me rastin e ditëlindjes. Daut Haradinaj për ditëlindje festoi pranë bashkëshortes dhe miqve të tij, kurse ... Read More

Kështu e uron bashkëshortja për ditëlindje Daut Haradinajn

06/04/2019

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj feston sot ditëlindjen. I lindur më 1978, Dauti mbushi plot 41 vite jetë, të ... Read More

Daut Haradinaj feston ditëlindjen, ky është urimi që i ka bërë Gold AG

06/04/2019

Reperi, Gold AG ka uruar Daut Haradinajn për ditëlindje. Reperi nga Presheva, Gold AG ka uruar deputetin e AAK-së, Daut Haradinajn për ditëlindje, shkruan lajmi.net. ... Read More

Daut Haradinaj dhe Imer Mushkolaj përplasen për “veteranët e rrejshëm” (Video)

04/04/2019

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj dhe analisti Imer Mushkolaj kanë pasur disa përplasje gjatë emisionit “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ... Read More

Haradinaj: AAK është i vetmi subjekt politik që ka interes për të shkuar në zgjedhje (Video)

03/04/2019

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj është shprehur optimist për partinë e tij, nëse shkohet në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Haradinaj, në ... Read More

Daut Haradinaj: AAK po ka presion të madh nga njerëzit e saj për t’i punësuar (Video)

03/04/2019

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj ka thënë se qëndrimi i gjatë i kësaj partie në opozitë ka lodhur elektoratin e saj. ... Read More

Daut Haradinaj: AAK ka përfituar nga vendosja e taksës (Video)

03/04/2019

Deputeti i AAK-sëë, Daut Haradinaj tha se është kundër normës së punësimeve familjare dhe partiake. Ai këto komente i bëri në emisionin Debat Plus me ... Read More

Daut Haradinaj: Gent Cakaj le të heshtë, nuk ka mandat të flasë për kufijtë e Kosovës

02/04/2019

Deputeti i Parlmentit të Kosovës Daut Haradinaj, njëherësh vëllai i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në emisionin “A Show” të News24 ka folur për zhvillimet ... Read More

Daut Haradinaj: Policët në rastin e Marko Gjuriqit, duhet të dekorohen e jo të hetohen

28/03/2019

Deputeti nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se hetimi i IPK-së ndaj policëve në rastin e Marko Gjuriqit, është në shpërputhje me detyrat ... Read More