Tag: debatin

Tersi i Arilena Arës/ Pas debatit mbi Elvana Gjatën, anulohet ‘Eurosong 2020’

18/03/2020

Të gjithë kujtojmë debatin e madh pse Elvana Gjata nuk fitoi Festvalin e Këngës që do e bënte përfaqësuese të shqipërisë në Eurosong. Madje, prezantuesja ... Read More

Jahjaga në New York prezanton gjendjen e të mbijetuarave të dhunës seksuale në Kosovë

24/04/2019

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka marrë pjesë në Debatin e Hapur për Dhunën Seksuale në Konflikt të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. ... Read More

Capello: Unë ju tregoj dallimin e madh mes Messit dhe CR7

13/04/2019

Trajneri legjendar italian, Fabio Capello, është përfshirë në debatin e pashtershëm Cristiano Ronaldo – Lionel Messi. Capello ka thënë se Lionel Messi është një gjeni, ... Read More

Rugova: Të gjithë si klasë politike kemi hise në këtë degradim moral

11/04/2019

Naser Rugova nga LDK në lidhje me debatin parlamentar për ikjen e të rinjve nga vendi, ka thënë që është momenti i fundit që të ... Read More

Messi vs Maradona: Cilin e vlerësojnë më të mirë sportistët e famshëm

29/03/2019

Kthimi zhgënjyes i Lionel Messit në ekipin kombëtar të Argjentinës e ka rifilluar debatin e vjetër mes futbollistit të Barcelonës dhe ish-futbollistit legjendar, Diego Maradonas.Pothuajse ... Read More

Ndalimi i lojërave të fatit – Zeka thotë se 15 mijë qytetarë do të mbesin pa punë

28/03/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Milaim Zeka në debatin që është duke mbajtur për ndalimin e lojërave të fatit, ka thënë ... Read More

Kusari-Lila: Shpejtësia është prodhim i dreqit, lojërat e fatit do të lulëzojnë ilegalisht

28/03/2019

Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila në debatin që është duke u mbajtur për lojërat e fatit në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, është shprehur ... Read More

LSDM: Mickoski gënjeu, VMRO-ja nuk ka dorëzuar amendamente në formë të shkruar

27/03/2019

Alsat 27 Mars, 2019 “Hristijan Mickoski dhe VMRO-DPMNE janë kapure në një gënjeshtër të re. Në debatin e djeshëm televiziv Mickosi gënjeu para qytetarëve se ... Read More

Ekspertët me kritika për reformat në shërbimet e sigurisë

18/03/2019

18 Mars 2019 / 16:02 Kritika të shumta në debatin e parë publik në Kuvend pas leximit të parë të ligjit për Agjencinë për Siguri ... Read More

Kostadinov: LSDM-ja nuk përzihet në vendimet e gjyqësorit

21/02/2019

21 Shkurt 2019 / 21:53 Zëdhënësi i LSDM-së Kosta Kostadinov, në debatin e sotëm në “Rruga drejt” duke folur për arrestimet e fundit të funksionarëve të ... Read More

Buta replikon me Fisnik Ismailin rreth censurës: Më vjen keq nëse definicioni i jem i jetës të mirë nuk është një punë me rrogë 500 euro

25/01/2019

Hip hop ylli i ri, Buta, është përfshirë në debatin e ashpër ku kërkohet censurimi i përmbajtjeve muzikore që promovojnë drogën dhe seksizmin. Kërkesa e ... Read More

“Rruga drejt”, Iseni: Amnistia, duhet të shikohen edhe përfitimet

27/12/2018

27 Dhjetor 2018 / 23:13 Në debatin e zhvilluar sot në mbrëmje në emisionin “Rruga drejt”, u diskutua rreth amnistisë së fundit për ngjarjet e 27 ... Read More