Tag: Deçan

Plagosje në bjeshkën e Isniqit

27/05/2019

Policia e Kosovës në Deçan, ka marrë informacion se dje rreth orës 17:00, një person i plagosur fillimisht ka kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën e ... Read More

LHK “Ali Hadri” paralajmëron bllokimin e rrugës që çon te Manastiri i Deçanit

27/05/2019

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, i ka bërë serish thirrje institucioneve të Kosovës që urgjentisht të ndërhyjnë në kontestin pronësor ... Read More

Nisma Socialdemokrate: Gjykata Kushtetuese ka legalizuar vendimet e kohës së Millosheviqit

21/05/2019

Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, nëpërmjet një komunikate dërguar mediave ka shprehur shqetësim në lidhje me zhvillimet e fundit rreth çështjes kontestuese në mes të ... Read More

Gjendet një mjet shpërthyes në Deçan

30/04/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme, një person në Deçan ka hasur në një mjet shpërthyes.  Pas raportimit të qytetarit, Policia ... Read More

Një person në Deçan arrestohet për përdorim të armës

21/04/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Deçan një person pasi kishte shtënë me armë zjarri në fshatin Lëbushë. Pas marrjes së informacionit se në ... Read More

Kryesia e LDK-së bënë homazhe tek varri i deputetit Nimon Alimusaj

25/03/2019

Kryesia e LDK-së dhe përfaqësues të degëve të LDK-së Deçan dhe Pejë, kanë bërë homazhe tek vari i deputetit të Kuvendit të Kosovës, Nimon Alimusaj, ... Read More

Sulmohet një motër në QKMF në Deçan

20/03/2019

Një punonjëse e QKMF-së në Deçan ka raportuar në Polici se derisa ishte në vendin e punës, është sulmuar dhe ofenduar nga i dyshuari. Rasti ... Read More

Kërcënim për borxh në Deçan

27/02/2019

Policia në Deçan ka arrestuar dy të dyshuar, pasi që të njëjtit si pasojë e një borxhi, kanë kërcënuar tre persona të tjerë. “Me vendim ... Read More

Haradinaj: Për mua nuk ka veteranë të rrejshëm

11/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë takimit që kishte sot në Deçan me familjarët e dëshmorëve të kësaj komune, foli edhe për listat e veteranëve ... Read More