Tag: dedikuar

Valbona Lalaj: “Haku jem” që ndezi njerëzit, si e shoh të ardhmen në muzikë

07/01/2020

Egla Xhemali – Një zë potent brendashkruar artistes që ia ka dedikuar jetën muzikës së mirë. Për të është mjaft e rëndësishme të shpërfaqë atë ... Read More

Hapet në Kaliforni muzeu dedikuar kanabisit

26/08/2019

Një muze dedikuar kanabisit, është hapur në Kaliforni. Muzeu është financuar nga një ueb-faqe i fokusuar tek përdoruesit e kanabisit, dhe i ka hapur dyert ... Read More

Nikka tregon se kujt i dedikohet kënga “Rrena”

04/05/2019

10:44 | 4 Maj 2019 10:44 | 4 Maj 2019 Nikka ka zbuluar nëse ia ka dedikuar dikujt këngën “Rrena”. Nikka ishte e ftuar mbrëmë ... Read More

Motrat Mustafa i gëzohen këtij suksesi me këngën “Çika e nanës”

01/05/2019

Motrat Mustafa javë më parë publikuan projektin dedikuar nënës. Ky projekt ishte më i veçantë ngase kënduan tetë motrat, madje një pjesë edhe nëna e ... Read More

Kënga e Motrave Mustafa kushtuar nënës, numër 1 në Zvicër 

14/04/2019

23:01 | 04/14/2019 Motrat Mustafa kanë thyer rekord me këngën e tyre të re dedikuar nënës. Kanë kaluar vetëm dy ditë prej kur Motart Mustafa ... Read More

8 Motrat Mustafa arrijnë suksesin e parë me këngën “Çika e nanës”

14/04/2019

Motrat Mustafa dy ditë më parë publikuan projektin e veçantë dedikuar nënës. Kësaj radhe në këtë këngë erdhën 8 motrat bashkë me nënën, madje kjo ... Read More

RTL-i gjerman: Shqipëria, bukuria e pazbuluar e Ballkanit

13/03/2019

Televizioni gjerman RTL i ka dedikuar një shkrim në uebsajtin e saj turizmit shqiptar, të cilin e vlerëson si një bukuri të pazbuluar. Teksa vë ... Read More

Ndihmë shtetërore për kompanitë private

12/03/2019

12 Mars 2019 / 15:31 Ndihma shtetërore në para e dedikuar për kompanitë private në vend nuk duhet të jetë e pafundme. Injeksioni financiar në ... Read More

Uta Ibrahimi – Femra e parë nga Kosova që e pushtoi Everestin, tash ka një mision të ri

11/03/2019

Revista Rock and Ice, e cila është e dedikuar për alpinizmin, i ka kushtuar një artikull të posaçëm alpinistes Uta Ibrahimi. Në artikullin e publikuar ... Read More

Plazhet e Shqipërisë – desinacion që nuk duhet humbur në 2019

03/03/2019

Portali evropian DonneCultura që i kushtohet udhëtimeve dhe kulturës, i ka dedikuar një reportazh jugut të Shqipërisë ku vlerëson plazhet shumë të pastra dhe ujërat ... Read More

“Corriere della Sera”: Në zbulim të Shqipërisë së re

23/02/2019

Gazeta e njohur italiane “Corriere della Sera” i ka dedikuar një reportazh Shqipërisë moderne dhe antike, duke përshkruar një udhëtim që fillon nga kryeqyteti dhe ... Read More

“Sëmundjet infektive”, një libër me vlerë për studentë dhe ata që përballen me sëmundjet infektive

04/01/2019

Fjala është për librin shumë cilësor dhe bashkëkohor, i cili u është dedikuar kryesisht studentëve të mjekësisë dhe stomatologjisë, por edhe të gjithë atyre të ... Read More