Tag: dega

​Haradinaj: Besimi në Aleancën është rritur, e ka kaluar 20 për qind

27/05/2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dega në Pejë, sot ka shënuar 19 vjetorin e themelimit. Në këtë përvjetor mori pjesë edhe kryetari i AAK-së ... Read More

LHK “Ali Hadri” paralajmëron bllokimin e rrugës që çon te Manastiri i Deçanit

27/05/2019

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, i ka bërë serish thirrje institucioneve të Kosovës që urgjentisht të ndërhyjnë në kontestin pronësor ... Read More

Limaj në Malishevë: Nisma është rritur, po kalon në një nivel tjetër zhvillimi

24/05/2019

Nisma Socialdemokrate, dega në Malishevë, ka mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë. Në këtë mbledhje ishte prezent edhe kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj. Ky ... Read More

Nisma Socialdemokrate: Gjykata Kushtetuese ka legalizuar vendimet e kohës së Millosheviqit

21/05/2019

Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, nëpërmjet një komunikate dërguar mediave ka shprehur shqetësim në lidhje me zhvillimet e fundit rreth çështjes kontestuese në mes të ... Read More

Safet Kamberi tregon se si ndodhi përleshja mes zyrtarëve të LDK-së në Mitrovicë (Video)

19/05/2019

Një përleshje fizike ka ndodhur sot mes anëtareve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, dega Mitrovicë gjatë Kuvendit të brendshëm Zgjedhor. Kryetari i LDK-së, dega Mitrovicë, ... Read More

LDK në Gjilan shpall zgjedhjet e brendshme

10/05/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega në Gjilan ka shpallur zyrtarisht zgjedhjet e brendshme. Kryetari Lutfi Haziri  ka falënderuar strukturat e partisë për mbështetjen e fuqishme ... Read More

PDK: Shpend Ahmeti të marrë mësim nga Erion Veliaj

08/05/2019

Dega e Partisë Demokratike në Prishtinë hap ekspozitën për qytetin e Prishtinës para objektit të Komunës së Prishtinës me sloganin “Kryeqyteti i Kosovës nuk e ... Read More

PDK në Prizren do ta mbaj konventën zgjedhore më 13 prill

06/04/2019

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren, ka njoftuar se ka mbajtur 47 kuvende zgjedhore nëpër nëndegë ku ka prurje të reja dhe forcim ... Read More

Isa Mustafa përkujton veprimtarët Latif Berisha dhe Agim Hajrizi

24/03/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kujtuar veprimtarët Prof. Latif Berisha, ish-Kryetar i LDK Dega në Mitrovicë dhe Agim Hajrizi, ish-Kryetar i Kuvendit të Bashkimit ... Read More

Një muaj paraburgim personave që shkaktuan aksidentin e rëndë në Podujevë

11/03/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, u ka caktuar nga një muaj paraburgim dy personave të cilët të shtunën shkaktuan një aksident trafiku ku ... Read More

​AAK kundër projektit të Hidrocentralit në Lumbardh

23/02/2019

Dega e AAK-së në Pejë në takimin e sotëm të kryesisë së saj, ka dalur me qëndrimin kundërshtues ndaj projektit të përfolur për ndërtimin e ... Read More

Reperi Fero dënohet me burgim me kusht për posedim të marihuanës

21/02/2019

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Lipjan, e ka dënuar me pesë muaj burgim me kusht dhe 1200 euro gjobë, të akuzuarin për posedim të ... Read More