Tag: dëgjimore

Ish-presidentja Jahjaga sot do të flas para Kongresit Amerikan për krimet e luftës në Kosovë

30/04/2019

Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, përmes një seance dëgjimore sot do të ndaj me Komitetin për Punë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve, në Kongresin ... Read More

Gruaja që u kthye nga Siria kundërshton arrestin shtëpiak, thotë se ajo ishte mashtruar nga burri!

24/04/2019

  Gjashtë gra të kthyera nga Siria në Kosovë, janë paraqitur të mërkurën në seancë dëgjimore për caktimin e masës së sigurisë. Prokuroria ka kërkuar ... Read More

Seanca për të dyshuarit e ISIS-it, Arijan Kryeziu mbrohet në heshtje

21/04/2019

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është duke u mbajtur seanca dëgjimore për tre personat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe ... Read More

Veljanovski në bisedë informative në Prokurori

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T11:09:57+02:00 Ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, sot është paraqitur në seancë dëgjimore në Prokurorinë për përndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Ai në ... Read More

Përfundon seanca ndaj të dyshuarve për vrasjen e Ivanoviqit

24/11/2018

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka përfunduar seanca dëgjimore ndaj tre serbëve të arrestuar dje në veri të Mitrovicës, të cilët dyshohen në lidhje me ... Read More

Vajza e Joliet e Pittit, gjithnjë e më tepër po i ngjan një mashkulli

19/11/2018

Angelina Jolie është në pritje rreth seancës dëgjimore për kujdestarinë e fëmijëve, aktorja po shpenzon kohë me fëmijët. Meqenëse ato janë rritur, ajo dhe Brad ... Read More

Gjykata Penale, vazhdojnë gjykimet për rastet “27 prilli”, “TNT”, “Titanik 3” dhe ”Tarifa”

25/10/2018

25 Tetor 2018 / 10:11 Katër seanca dëgjimore duhet të mbahen sot në Gjykatën Penale në Shkup. Një lëndë e Prokurorisë Themeëore Publike, ajo e ... Read More

“Target-Fortesa”, pritet vendimi nga Gjykata Supreme greke

15/05/2018

15 May 2018 / 12:02 Fillimi i seancës dëgjimore kryesor për lëndën “Target-Fortesa” është shtyrë për më 19 qershor. Seanca u anulua për arsye se ... Read More

Përfundon seanca dëgjimore për deputetët e arrestuar të VV-së

23/03/2018

Ka përfunduar seanca dëgjimore për caktimin e masës për deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje që hodhën gaz lotsjellës gjatë punimeve të seancës së Kuvendit të Kosovës. ... Read More