Tag: dëgjuar

16 thëniet nga poeti persian Rumi që do t’ju inspirojnë deri në thelb

11/01/2019

Me siguri se deri tani keni dëgjuar për poetin e njohur persian Rumin. Mençuria e tij asnjëherë nuk kishte kufizuar nga barrierat nacionale apo kulturore, ... Read More

Postimi më i famshëm në Twitter është nga miliarderi japonez, që dhuron para

07/01/2019

Ju ndoshta nuk keni dëgjuar për Yusaku Maezawa më parë, por miliarderi japonez ka shumë famë, posedon super-makina, vepra arti Picasso dhe madje ka blerë ... Read More

Nëse nuk flisni me miqtë për para, ju duhet të gjeni miq të ri

04/01/2019

Shumica e njerëzve e kanë dëgjuar diku shprehjen se paraja është rrënja e të gjitha gjërave të këqija dhe që nuk duhet të flisni për ... Read More

Pse nuk na pëlqen zëri ynë kur e dëgjojmë të regjistruar

24/12/2018

U ka ndodhur të gjithëve. Herën e parë që kemi dëgjuar zërin tonë të regjistruar, nuk na ka pëlqyer. Dhe për këtë ka një shpjegim, ... Read More

Të shtëna me armë në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, nuk raportohet për të lënduar

22/12/2018

Të shtëna me armë nga një makinë në lëvizje janë dëgjuar sot rreth orës 04:30 në rrugën nacionale  Mitrovicë-Prishtinë, por nuk raportohet për viktima apo ... Read More

Mund t’i kushtoj qeverisë kanadeze 1 miliardë dollarë për të larguar Huawei nga vendi

10/12/2018

Siç mund të keni dëgjuar deri tani, vendet në të gjithë botën po fillojnë të vendosin se nuk duan të përdorin më pajisjet e komunikimit ... Read More

Publikohen statistikat, Butrint Imeri u dëgjua mbi 10 milionë herë brenda vitit në “Spotify”

08/12/2018

Butrint Imeri është dëgjuar mbi 10 milionë herë brenda vitit, sipas statistikave të “Spotify” Platforma më e madhe digjitale e muzikës në botë, “Spotify”, ka ... Read More

Berisha thotë se për ndarjen e Kosovës dëgjoi për herë të parë në vitin 1992: Ideja u ringjall në vitin 2005

05/12/2018

Ish- kryeministri dhe ish presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka treguar se kur ka dëgjuar për herë të parë idetë për ndarjen e Kosovës. Berisha ... Read More

“Numri i bishës”: Kjo është domethënia sekrete e numrit satanik 666

03/12/2018

Kemi dëgjuar për numrin famëkeq 666, i cili në mënyrë të fshehtë është quajtur “numri i bishës” në Dhiatën e Re, dhe kohët e fundit ... Read More

“Numri i bishës”: Kjo është është domethënia sekrete e numrit satanik 666

03/12/2018

Kemi dëgjuar për numrin famëkeq 666, i cili në mënyrë të fshehtë është quajtur “numri i bishës” në Dhiatën e Re, dhe kohët e fundit ... Read More

Tri arsye shkencore se përse nuk duhet t’ zgjoheni në 5:00 çdo ditë

26/11/2018

Shpeshherë kemi dëgjuar njerëzit duke thënë se duke u zgjuar herët, ju e rritni produktivitetin. Kjo tingëllon si këshillë mjaftë e mirë. Pas së gjithash, ... Read More

Huawei P30 Pro me gjashtë kamera njoftohet për vitin e ardhshëm

21/11/2018

Huawei P30 Pro do të arrijë në 2019 me rrjet 5G, siç e kemi dëgjuar tashmë, por mund të vijë edhe me gjashtë kamera të ... Read More