Tag: deklaron

OBSH jep alarmin për rrezikun që paraqet konsumi i cigares elektronike

28/07/2019

Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe duhen përmirësuar. Kështu deklaron Organizata Botërore e Shëndetësisë në një raport global për duhanin, duke shpjeguar se si e-cig ... Read More

Indianit që është në kërkim për mashtrim, MEPJ i ndërpret mandatin si Konsull Nderi

25/03/2019

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme (MEPJ) deklaron se ka ndërprerë mandatin si Konsull Nderi të Shqipërisë në Nigeri për shtetasin indian Nitin Sandesara, ... Read More

U shkelën të drejtat e pacientëve me taksën 30 euro për ankesat e pacientëve ndaj stafit mjekësor

07/03/2019

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë deklaron se Avokati i Popullit të Republikës së Kosovës ka vërtetuar pretendimet e kësaj shoqate se Oda ... Read More

Shqipëri, gratë paguhen 32% më pak se burrat

24/12/2018

Në shumicën e shteteve në botë, hendeku i pagave gjinore mbetet i pashpjegueshëm deklaron Organizata Botërore e Punës (ILO) në një raport të fundit. Për ... Read More

Shkencëtarët dëshmojnë se shpirti nuk vdes, por rikthehet në univers

10/12/2018

Një teori revolucionare deklaron se shpirti i njeriut është më shumë sesa vetëm bashkëveprime të neuroneve në trurin tonë dhe mund të ketë qenë prezent ... Read More

Haradinaj tregon se çfarë po ndodh me Telekomin

01/12/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaron se Telekomi është një kompani përplot borxhe, duke pranuar se është e vështirë të rikthehet në gjendjen e dikurshme ... Read More

Vetëvendosje: Shpend Ahmeti e vodhi mandatin nga ne, po e ndan me PDK-në

08/08/2018

Lëvizja Vetëvendosje deklaron se Shpend Ahmeti e ka vjedhur mandatin nga ky subjekt dhe tani po e ndan me PDK-në. Në një reagim të këtij ... Read More

Debati me Berishën, Mustafaj: Thaçi po i shërben Serbisë, duket i rënduar psikologjikisht

05/08/2018

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, deklaron se me qëndrimet që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po mban për korrigjim të kufijve me Serbinë po mbron ... Read More

Milani lëshon komunikatë pas rikthimit në Ligën e Evropës: Do ta kthejmë soliditetin e plotë sportiv dhe financiar

20/07/2018

Milani lëshoi një komunikatë që deklaron synimin e tyre për t’u kthyer në soliditetin e plotë sportiv dhe financiar pasi u rikthyen në Ligën e ... Read More

“Kathimerini”: 184 kriminelë shqiptarë fshihen në vendlindjen e tyre

06/05/2018

Në kohën që ministri i Brendshëm shqiptar deklaron se policia shqiptare ka dijeni për bandat dhe organizatat kriminale që operojnë në Shqipëri, por ende nuk ... Read More

Prokuroria jep detaje për kapjen e 4.5 tonëve drogë

19/10/2017

Përmes një deklarate për mediat Prokuroria e Përgjithshme deklaron se prej muajsh po zhvillohej një hetim që u finalizua me kapjen e 4.5 tonë drogë ... Read More