Tag: delegacionin

Veseli priti në takim delegacionin amerikan të Lutjeve të Mëngjesit

14/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim delegacionin amerikan të Lutjeve të Mëngjesit, të cilët po qëndrojnë për vizitë në vend. ... Read More

Limaj: S’ka marrëveshje me Serbinë pa SHBA-në

04/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, i cili kryeson edhe Delegacionin Shtetëror për Serbinë ka folur për samitin e Berlinit. Ai ka thënë se kryeministri e ... Read More

Haradinaj: Marrëdhëniet me shtetin e Iowa-s, fuqizojnë miqësinë e përhershme me SHBA-të

25/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim delegacionin e Unionit Amator të Atletikës nga SHBA-të. Siç njofton kryeministri në Facebook, organizata AAU, i ... Read More

Haradinaj: Batalioni “Atlantiku”, gurthemel i lirisë

18/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim delegacionin e Batalionit “Atlantiku”. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se“Batalioni Atlantiku” është tregimi ... Read More

Molliqaj: Asnjëri nga anëtarët e delegacionit shtetëror prej katër muajsh nuk kanë marrë pagesa (Video)

04/04/2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se punësime në delegacionin shtetëror për dialog nuk ka pasur, por është bërë angazhimi i disa personave për ... Read More

Cipras do të vjen në Shkup së bashku me 70 biznesmen

28/03/2019

Në delegacionin e biznesit që do ta shoqërojë kryeministrin grek Aleksis Cipras gjatë vizitës në Shkup, me siguri më 2 prill, do të përfshihen mbi ... Read More

McAllister: Kosova ka mbështetjen e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave

02/03/2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj sot priti në takim delegacionin e Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian, që kryesohej nga David McAllister, me të cilët ... Read More

Haradinaj kërkoi mbështetjen e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave

01/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot delegacionin e Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, kryesuar nga David McAllister, me të cilët ... Read More

Basha pas takimit me zyrtarët e PE: Rama në emër të stabilitetit, shkatërroi drejtësinë

27/02/2019

Në përfundim të takimit me delegacionin e Parlamentit Evropian, kryedemokrati Lulzim Basha tha se opozita nuk mund të jetë fasadë e qeverisë. Ai deklaroi se ... Read More

Haradinaj: Dashuria dhe besnikëria e Kosovës ndaj Amerikës, e përhershme

17/02/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim me dyer të mbyllura delegacionin e Kongresit Amerikan, të udhëhequr nga senatori James Inhofe. ... Read More

Zaev në Mynih do të takohet me Joe Biden

16/02/2019

16 Shkurt 2019 / 14:03 Kryeministri Zoran Zaev së bashku me delegacionin e qeverisë do të marrë pjesë në konferencën e Munihut për siguri që ... Read More

Veseli: Kosova do të sigurojë njohjen nga Serbia dhe ulësen në OKB 

14/01/2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë pas takimit me delegacionin shtetëror të dialogut se në këtë proces, Kosova bashkë me ... Read More