Tag: Demokratik

Mustafa takohet me drejtorin e NDI, flasin për bashkëpunimin e mëtutjeshëm

14/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar me presidentin e Institutit Kombëtar Demokratik (NDI), Derek Mitchell. Sipas njoftimit për media, Mustafa, falënderoi ambasadorin Mitchell për ... Read More

Thaçi shprehet mirënjohës për angazhimin 20 vjeçar të NDI-së në Kosovë

14/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim Presidentin e Institutit Demokratik Kombëtar (NDI), Derek Mitchel. Presidenti Thaçi e ka falënderuar ... Read More

Haradinaj: Në Berlin shkova pa kushte, atje më vendosën kushte

08/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në tryezën e organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) me temë “Dialogu Kosovë-Serbi pas Samitit të Berlinit”, ka thënë ... Read More

Kryeziu: Kosova s’ka nevojë për president që del drejtpërdrejt nga popullit

05/05/2019

Drejtori ekzekutiv i Institut Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka folur rreth procesit të reformës zgjedhore, punës në Kuvend dhe çështje të tjera aktuale në ... Read More

KDI letër Thaçit e Haradinajt: Mos dakordimi i juaj për takimin e Berlinit, rrezikon pozicionin e Kosovës

26/04/2019

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), i ka dërguar letër të hapur presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, lidhur me takimin e Berlinit. Përmes kësaj ... Read More

Haradinaj: Fuqizimi i rolit të gruas ka avancuar, por kemi ende punë për të bërë

26/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në takim me drejtoreshën e Rrjetit Demokratik të Grave, Valerie Dowling, kanë biseduar rreth përfaqësimit të grave në ... Read More

Murati: Seancat e jashtëzakonshme po e lënë mbrapa Kuvendin

15/04/2019

Menaxheri i projektit të Institutit Demokratik të Kosovës (KDI) për monitorimin e Kuvendit të Kosovës, Artan Murati, ka bërë me dije se seancat e jashtëzakonshme ... Read More

KSHZ dhe IDK për vizitë në Dibër, Ohër dhe Novo Sellë

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T09:46:50+02:00 Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në bashkëpunim me Institutin Demokratik Kombëtar (IDK) sot do t’i vizitojë komisionet zgjedhore komunale në Dibër, Ohër dhe Novo ... Read More

Ahmeti – Koja: BDI e përgatitur për zgjedhjet presidenciale

29/03/2019

Alsat 2019-03-29T10:03:05+01:00 Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin Klemens Koja, shef i misionit të OSBE në Shkup. Lideri i ... Read More

Ismaili: Me thyerjen e monopolit, kemi kursyer 2.2 milionë euro në blerjen e produkteve të Hemodializës

19/03/2019

Instituti Demokratik i Kosovës ka organizuar një tryezë ku ka bërë publik raportin e monitorimit të prokurimit publik në Ministrinë e Shëndetësisë. Në këtë raport, ... Read More

Si e sheh Delegacioni Shtetëror të ardhmen e dialogut Kosovë – Serbi

07/03/2019

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) organizon tryezën me temën “Si e sheh Delegacioni Shtetëror të ardhmen e dialogut Kosovë – Serbi?”. Në tryezë marrin pjesë ... Read More

BDI-ja konfirmon mbështetjen për Pendarovskin

03/03/2019

3 Mars 2019 / 17:01 Bashkimi Demokratik për Integrim sot edhe zyrtarisht ka konfirmuar mbështetjen për kandidatin për president, Stevo Pendarovski. BDI, këtë vendim e ... Read More