Tag: Demokratike

Krasniqi: LDK të zgjedhë, nëse do të jetë parti e vazhdimësisë apo e të ardhmes

18/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar me procesin e saj zgjedhor. Ndonëse ende nuk janë bërë zyrtare kandidaturat, disa emra po përfliten si kandidatë për ... Read More

Mustafa: Thaçi e ka bllokuar KQZ-në

18/03/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se presidenti Hashim Thaçi, e ka bllokuar KQZ-në në kundërshtim me Kushtetutën dhe Ligjin. Përmes ... Read More

Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Noka mban fjalën para protestuesve (Video)

16/03/2019

Ish deputeti i partisë Demokratike, Flamur Noka mbajti fjalën para protestuesve, në nisje të protestës së opozitës. Në fjalën e tij Noka tha se kjo ... Read More

Grida Duma ndahet nga bashkëshorti

15/03/2019

Ish-deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma, është ndarë nga bashkëshorti i saj, Ilir Shqina. Duma ka vendosur ... Read More

Haziri: LDK i dha Republikës formë, besim dhe shpresë

15/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan ka shënuar 29–vjetorin e themelimit, ku kryetari i degës dhe nënkryetarit tw kwsaj partie, Lutfi Haziri ka deklaruar se ... Read More

Mustafa: LDK do të përfshihej në bisedimet me Serbinë vetëm si udhëheqëse e Qeverisë

14/03/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është e gatshme të bëhet pjesë e një qeverie gjithëpërfshirëse, me kushtin që ta udhëheqë qeverinë dhe rrjedhimisht edhe dialogun sipas ... Read More

​Hoti reagon ndaj Daçiqit: Këto kërcënime janë boshe, të reagojë BE-ja

14/03/2019

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj deklaratave të Ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ku përmend ndërhyrjet ... Read More

Bardhi: DASH konfirmon blerjen e votave, askush nuk ndëshkohet

14/03/2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike (PD), Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në ... Read More

PD përjashton Rudina Hajdarin

12/03/2019

Partia Demokratike ka përjashtuar të bijën e Azem Hajdarit, Rudinën, nga radhët e saj. Deputetja nuk pranoi të digjte mandatin sikurse deputetët e tjerë të ... Read More

PD reagon ashpër ndaj vendimit të Rudina Hajdarit

12/03/2019

Në Shqipëri Partia Demokratike reagoi ndaj vendimit të deputetes Rudina Hajdari për të mos hequr dorë nga mandati parlamentar. Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie ... Read More

Zaev: Jam i kënaqur, opozita pranoi grupet punuese për ligjin e Prokurorisë Publike

11/03/2019

11 Mars 2019 / 11:20 Kushte për fer dhe zgjedhje presidenciale demokratike, ligje reformuese kyçe për datën e fillimit për bisedime me BE-në. Midis tyre ... Read More

Dënimi i Thaçit, reagon partia e tij

08/03/2019

8 Mars 2019 / 17:09 Partisë Demokratike Shqiptare ka reaguar pas vendimit të Gjykata Penale për dënim të kreut të PDSH-së me tre vjet e ... Read More