Tag: dënuar

Dënohet gjyqtari i ndeshjes Brazili – Argjentina

05/07/2019

11:18 | 07/05/2019 Roddy Zambrano është dënuar nga Komisioni Disiplinor i kampionatit të Kupës së Amerikës. Zambrano ishte në qendër të vëmendjes pas përfundimit të ... Read More

Dënohen me shtatë vjet burgim dy persona nga Ferizaj për vrasje të rëndë në tentativë

20/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, departamentit për Krime të Rënda, ka dënuar me 7 vjet burgim B.Z dhe G.H. për vrasje të rëndë në tentativë. Sipas ... Read More

Dënohet me 18 vjet burg për vrasje dhe armëbajtje pa leje

15/05/2019

Gjykata Themelore në Gjakovë ka dënuar me 18 vjet heqje lirie të akuzuarin E.B. për veprën penale vrasje dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim ... Read More

Ambasada britanike: Liderët e opozitës të dënojnë dhunën

13/05/2019

Ambasada Britanike ka dënuar dhunën në protestën e 11 majit, ndërsa u ka bërë thirrje liderëve të opozitës që të sigurojnë që protestat të jenë ... Read More

SHBA për protestën e opozitës: Basha e Kryemadhi të dënojnë dhunën e mbështetësve të tyre

13/05/2019

Në një reagim të fundit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka dënuar sërish aktet e dhunshme të shfaqura gjatë protestës së ... Read More

Ndërkombëtaret bëjnë thirrje kundër dhunës gjatë protestës së opozitës

12/05/2019

Ambasada e SHBA-së përmes një reagimi ka dënuar dhunën gjatë protestës së opozitës. “Objektivi i deklaruar i opozitës për ta bërë demokracinë e Shqipërisë më ... Read More

Ambasada Amerikane dënon dhunën në protestë

11/05/2019

Ambasada e SHBA-së në Tiranë  ka dënuar dhunën që po vërehet në protestën e sotme të opozitës. “Ambasada e SHBA dënon dhunën e pranishme gjatë ... Read More

Klement Balili dënohet me 10 vjet burg

07/05/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 15 vite burg Klement Balilin, por ai do të vuajë vetëm 10 vite burg, për shkak se ... Read More

Dy vite burg për personin i cili u zu me rreth 23 kilogramë drogë

06/05/2019

Gjykata Themelore në Pejë ka dënuar me dy vite burgim të pandehurin V.K. Të pandehurin V.K, Gjykata e shpalli fajtor për shkak se më 6 ... Read More

Kuzhinieri i famshëm dënohet nga gjykata me para dhe burg

01/05/2019

Kuzhinieri i famshëm, Nusret Hokce, është dënuar nga gjykata. Nusret Hokce është njëri prej kuzhinierëve më të famshëm në  botë për hedhjen e tij unike ... Read More

Bëri veprim të turpshëm, FFK e dënon rëndë futbollistin

27/04/2019

Besart Veseli është dënuar me një vit mos lojë nga FFK. Gjatë ndeshjes Vushtrria – Fushë Koosva, futbollisti vendas, Besart Veseli kishte sulmuar lojtarin kundërshtar ... Read More

UEFA dënon Nemyarin me tri ndeshje

26/04/2019

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, UEFA, ka dënuar yllin e Paris Saint Germain, Neymar JR. Edhe pse nuk është paraqitur në fushë ... Read More