Tag: Departamentit

Specialistja Silva Bino: 22 këshilla për të parandaluar koronavirusin

03/02/2020

Voltiza Duro – Ditën e djeshme shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino ka publikuar disa këshilla të vlefshme për të gjithë ... Read More

Dënohen me shtatë vjet burgim dy persona nga Ferizaj për vrasje të rëndë në tentativë

20/05/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj, departamentit për Krime të Rënda, ka dënuar me 7 vjet burgim B.Z dhe G.H. për vrasje të rëndë në tentativë. Sipas ... Read More

Rrusta: Një vit pas themelimit, PSD mban tubime që nuk i zë salla (Video)

14/05/2019

Teutë Rrusta, anëtare e Kryesisë dhe udhëheqëse e Departamentit të Terrenit në PSD, ka thënë se përgjatë një viti PSD ka zhvilluar shumë aktivitete duke ... Read More

Kelmendi: 95 për qind të zyrtarëve e kanë deklaruar pasurinë

05/04/2019

Blerim Kelmendi, drejtor i Departamentit për Parandalimin e Korrupsionit në AKK, ka thënë se mbi 95 përqind e zyrtarëve kanë deklaruar pasurinë. Ai ka folur ... Read More

Mbyllet lokali në Pejë, dyshohet se ofronte shërbime seksuale

04/04/2019

Me kërkesë të Prokurorisë Themelore të Pejës, Departamentit për Krime të Rënda, sot inspektorët komunalë të Pejës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë mbyllur ... Read More

Imeraj: Masakra e Lybeniqit, gjenocidi më i madh në historinë e këtij fshati

01/04/2019

Drejtuesi i Departamentit të Historisë Bashkëkohore në Institutin e Historisë, Shkodran Imeraj ka kujtuar 20 vjetorin e masakrës së Lybeniqit dhe viktimat e këtij gjenocidi. ... Read More

Kultivoi bimë narkotike, dënohet me 2 vite burg

27/03/2019

Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamentit për Krime të Rënda, sot shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit A.B. i cili sipas aktakuzës së Prokurorisë Themelorë ... Read More

DW: Drejtësia në Kosovë nën kthetrat e politikës

16/03/2019

Në raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) mbi të Drejtat e Njeriut në botë, Kosova kritikohet për korrupsionin endemik në qeveri, dhunën e kërcënimet ... Read More

Bardhi: DASH konfirmon blerjen e votave, askush nuk ndëshkohet

14/03/2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike (PD), Gazment Bardhi ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për blerjen e votave. Bardhi shkruan në ... Read More

Raporti i DASH-it për Kosovën, reagon ambasadori Kosnett

14/03/2019

Pas raportit të Departamentit të Shtetit për të Drejtat e Njeriut ku përmenden një sërë problemesh me të cilat ballafaqohet Kosova, ka reaguar edhe ambasadori ... Read More

Arrestohet avokati që dyshohet se kreu marrëdhënie me të miturën në Drenas

27/02/2019

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve kanë vazhduar të ndërmarrin veprime tjera hetimore lidhur me rastin e Drenasit në konsultim ... Read More

Lansohet “Junior Geeks” nga ICK dhe Ambasada Amerikane

22/02/2019

Programi i parë fitues nga Kosova dhe Evropa Juglindore i fondit për Inovacion i Departamentit Amerikan të Shtetit, u çel të enjten në Prishtinë, në ... Read More