Tag: depërtojnë

Porosia e studiuesve: Lani dhëmbët kundër demencës!

12/06/2019

Bakteret „Gingivitis“ që gjenden në hapësirën e gojës dhe grykës mund të depërtojnë deri në tru. Aty ato shkatërrojnë qelizat nervore dhe mund të shkaktojnë ... Read More

Në fundjavë shi dhe borë, javën e ardhshme më ftohtë

14/12/2018

Ditëve të fundjavës dhe fillim të javës së ardhshme, vorbulla ciklonike nga Atlantiku do të depërtojnë në jug të rajonit tonë, që pritet të sjellin ... Read More

Nga e hëna mot i ndryshueshëm, priten edhe reshje bore

10/12/2018

Ditëve të para të javës mbi rajon do të depërtojnë fusha të presionit të ulët, që do të sjellin kushte për reshje shiu dhe bore, ... Read More

Mot më i ftohtë dhe me reshje shiu

07/12/2018

Sot në vend do të mbajë mot me vranësira, ndërsa në fundjavë priten të depërtojnë vorbulla ciklonike mbi Evropë dhe rajon, që do të sjellin ... Read More

Të dielën meteorologët parashikojnë borë

18/11/2018

Ditëve të fundjavës masat e ftohta ajrore nga verilindja e kontinentit do të vazhdojnë të depërtojnë mbi rajon duke sjellë mot më të ftohtë dhe ... Read More

Në fundjavë mot i ftohtë, të dielën në mbrëmje priten edhe reshje bore

17/11/2018

Ditëve të fundjavës masat e ftohta ajrore nga verilindja e kontinentit do të vazhdojnë të depërtojnë mbi rajon duke sjellë mot më të ftohtë dhe ... Read More

Moti në Kosovë, sërish do të ketë reshje shiu e bubullima

14/08/2018

Nga mesi i javës fusha të presionit të ulët nga Atlantiku verior do të depërtojnë mbi rajon, ku sërish pritet të favorizojnë mot jostabil me ... Read More

Moti në Kosovë gjatë ditëve në vijim

05/05/2018

Në ditët në vijim masa të ftohta ajrore që po depërtojnë mbi Evropë nga Atlantiku, pritet të shtrihen edhe mbi rajon, duke zbritur në fillim ... Read More