Tag: deputetë

Fotografia që u publikua nga deputetja Flora Brovina nuk është e luftës së Kosovës (Foto)

16/05/2019

Flora Brovina, deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, sot gjatë ditës, ka publikuar dëshmi se si ushtarët serbë kanë dhunuar femrat, gjatë ... Read More

Kuvendit të Shqipërisë i shtohen edhe 10 deputetët të rinj

16/05/2019

Kuvendit të Shqipërisë pritet t’u shtohen 10 deputetë të rinj. Ditën e djeshme është mbledhur në Kryesinë e Kuvendit, Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet, ... Read More

Thaçi: Fjalët e kongresmenit Engel, shpresë për të kërkuar drejtësi për viktimat e luftës

05/05/2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj, shumë deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe qytetarë, janë mbledhur në komunën e Pejës në një tubim ... Read More

Kurti takohet me Vasfije Krasniqi Goodman

18/04/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar nga deputetë të këtij subjekti politik ka takuar viktimën e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit, Vasfije ... Read More

Ikjet e qytetarëve nga Kosova, mblidhet Kryesia e Kuvendit

11/04/2019

Raportimet e fundit për ikjen e qytetarëve nga Kosova, ka bërë që deputetë të opozitës dhe disa deputetë të tjerë të partive në pushtet, të ... Read More

Kërkohet seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar ikjen e qytetarëve nga Kosova

10/04/2019

Ikja e vazhdueshme e qytetarëve nga Kosova ka bërë që deputetë të opozitës dhe disa deputetë të tjerë të partive në pushtet, të kërkojnë seancë ... Read More

PSD-AAK-Nisma e dërgojnë Thaçin në Kushtetuese: Presidenti shkeli të drejtat tona si grupe parlamentare

08/04/2019

Kryetarët e grupeve parlamentare të PSD-së, AAK-së, dhe NISMA-s, mbështetur nga 30 deputetë të Kuvendit të Republikës së Kosovës, kandë dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese, ... Read More

Arifi u tha deputetëve gjermanë: Lugina duhet t’i bashkohet Kosovës

02/04/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në takimin me dy deputetë gjermanë ka thënë se është kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, ... Read More

Kuvendi i Shqipërisë në seancë plenare, betohen deputetët e opozitës

28/03/2019

Kuvendi i nis sot në orë 10.00 seancë plenare ku do të betohen tre deputetë të rinj të parlamentit, nga PD, Qarku Elbasan, Arben Elezi ... Read More

Motot e partive për zgjedhjet presidenciale

06/03/2019

6 Mars 2019 / 16:16 Mbi 60 deputetë kanë nënshkruar për zyrtarizmin e kandidaturës së Stevo Pendarovskit për president të shtetit. Koalicioni qeverisës i cili ... Read More

Betohen katër deputetët e rinj të LSI-së

05/03/2019

Gjatë seancës së sotme plenare të Kuvendit të Shqipërisë janë betuar katër deputetë të rinj. Të katër deputetët e rinj janë: Ylli Shehu, Edmond Rrushi, ... Read More

Për 83 vjetorin e lindjes, Vetëvendosje bën homazhe te varri i Adem Demaçit

26/02/2019

Deputetë e anëtarë të Vetëvendosjes, me rastin e 83 vjetorit të lindjes, kanë bërë homazhe te varri i Adem Demaçit. Këtë e ka bërë të ... Read More