Tag: Deputetët

Jovanoviq: Kam paralajmëruar për domosdoshmërinë e ballafaqimit me realitetin në Kosovë

19/05/2019

Lider i partisë Liberale Demokratike në Serbi (LDP), Çedomir Jovanoviq, ka thënë se të gjithë deputetët duhet t’i përgjigjen thirrjes në seancën e Kuvendit të ... Read More

Prokuroria paralajmëron ngritje të aktakuzës ndaj deputetëve Milaim Zeka dhe Shkumbin Demalijaj

13/05/2019

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka dhe Shkumbin Demalijaj, pritet të ballafaqohen edhe me një proces tjetër gjyqësor. Ngritjen e një aktakuze ndaj ... Read More

Hajdar Beqa e bën fajtore opozitën për mos zbatimin e rezolutave

13/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në vazhdimësi numër të madh të rezolutave, por që ka munguar zbatimi i tyre. Seancat e gjata e ... Read More

Sot mbahet seanca e rregullt, në rend dite 17 pika

12/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një seancë plenare ku janë planifikuar të diskutohen 17 pika të rendit të ditës. Në ... Read More

Kuvendi mblidhet sërish nesër

11/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër do të mblidhen sërish në një seancë plenare ku janë planifikuar të diskutohen 17 pika të rendit të ditës. ... Read More

U thirr seanca për ikjen e qytetarëve nga vendi, mungon komplet Qeveria

11/04/2019

Nga ora 11:00 deputetët e Kuvendit të Kosovës, janë duke u debatuar për ikjen e të rinjve nga vendi. Propozuesi i rezolutës, deputeti i LDK-së, ... Read More

Deputetët kërkojnë ndryshimin e Ligjit për festat zyrtare në Kosovë

08/04/2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës konsiderojnë që Ligji për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës duhet të ndryshojë, pasi që sipas tyre, në ligj ka ... Read More

Mustafa: Qëndrimet e LDK-së dhe CDU-së për dialogun përputhen në tërësi

01/04/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se mbrëmë ka takuar deputetët Christian Schmidt dhe Peter Bayer të CDU-së në Bundestagun gjerman, me të cilët ... Read More

Mungojnë deputetët, shtyhet për në ora 16 seanca për lojërat e fatit

28/03/2019

Mungojnë deputetët, shtyhet për në ora 16:00 seanca për lojërat e fatit Për shkak të mungesës së deputetëve, dhe mos pasjes së kuorumit të mjaftueshëm ... Read More

KDI: Deputetët gjatë udhëtimeve në Shqipëri marrin mëditje mjaft të larta (Video)

22/03/2019

Hulumtuesi i Lartë në KDI, Artan Murati ka thënë se deputetët e Kosovës gjatë udhëtimeve në Shqipëri janë paguar me mëditje të majme nga buxheti i ... Read More

Betohen tre deputetët e rinj

21/03/2019

Deputetët Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Enada Kapllani janë betuar në Kuvend, pasi ishin kandidatë në listat zgjedhore të LSI duke plotësuar kështu hapësirën e ... Read More

Betohen 7 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë

13/03/2019

Në Kuvendin e Shqipërisë janë betuar 7 deputetët e rinj duke marrë edhe formalisht mandatin. Lefter Maliqi, Alban Zeneli, Ligoraq Karamelo, Majlinda Halilaj, Ediola Braha, ... Read More