Tag: Derbi

Modelja e njohur iu ngre humorin tifozëve të Milanit pas humbjes

21/03/2019

Humbja 3-2 në derbi ndaj Interit ka mërzitur jo pak tifozët e Milanit të cilët shpresonin shumë nga skuadra e tyre.Megjithatë, për t’iu ngritur humorin ... Read More

Ndeshja derbi në Turqi fillon me lutje për të vdekurit në Zelandë të Re, disa lojtarë nuk i ndalin lotët

16/03/2019

Ndeshja derbi në Turqi e zhvilluar sot në mes të Fenerbahce e Sivasspor ka filluar me një minutë heshtje për viktimat e terrorit në Zelandën ... Read More

Milan – Inter, derbi më i madh lokal në botë ekskluzivisht në IPKO

15/03/2019

Është derbi më i madh, i cili zhvillohet në një prej arenave më mitike të futbollit evropian. La Scala e Milanos pret përballjen lokale më ... Read More

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 23-të në Ipko Superligë, rikthehet Genc Nuza

15/03/2019

Është bërë delegimi i gjyqtarëve për ndeshjet e fundjavës në Ipko Superligë. Ndeshjen derbi, Feronikeli – Trepça ’89 do ta gjykojë Genc Nuza, që rikthehet ... Read More

Boston Celtics triumfon në Staples Center përballë LA Lakers

10/03/2019

Në Staples Center të Los Angelesit është zhvilluar derbi i mbrëmjes në NBA. Los Angeles Lakers ka qenë nikoqir i rivalit të përbetuar Boston Celtics, ... Read More

Tottenham 1-1 Arsenal: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

02/03/2019

Tottenham Hotspur dhe Arsenali kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 29-të në Ligën Premier. Derbi i Londrës Veriore ... Read More

Tottenhami dhe Arsenali ndahen në paqe në derbin e javës

02/03/2019

Tottenham Hotspur dhe Arsenali kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 29-të në Ligën Premier. Pjesa e parë e ... Read More

Klopp i kënaqur se ka një pikë më shumë se City në renditje

25/02/2019

Derbi mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit në Ligën Premier përfundoi pa gola, por Jurgen Klopp shikon anën pozitive të barazimit. Reds kaluan në renditje Manchester ... Read More

Man Utd 0-0 Liverpool: Notat e lojtarëve, Alisson më i miri

24/02/2019

Derbi mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit përfundoi pa gola në Ligën Premier. Më i miri në këtë takim ishe portieri i Reds, Alisson Becker, i ... Read More

Ndryshon zyrtarisht orari i derbit, luhet të shtunën dhe drejtohet nga Besfort Kasumi

14/02/2019

Derbi më i madh lokal në Kosovë, mes Dritës dhe Gjilanit nuk do të luhet të dielën siç ishte paraparë. Për shkak se Policia e ... Read More

Man City 6-0 Chelsea, notat e lojtarëve

10/02/2019

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier. Skuadra e ... Read More

Man City shkatërron Chelsean dhe kthen primatin në Ligën Premier, Aguero shënon het-trik   

10/02/2019

Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 6-0 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier. Skuadra e ... Read More