Tag: derbin

Covidi te Partizani, FSHF merr vendimin përfundimtar për derbin

10/07/2020

Nuk ka më dilema, FSHF merr vendim përfundimtar për derbin Partizani-Tirana. Situata kaotike tek të kuqtë vendosi në dyshim zhvillimin e ndeshjes së sotme në ... Read More

Arsenali dhuron spektakël, në Emirates gjunjëzohet Man Unitedi

01/01/2020

22:52 | 1 Janar 2020 22:52 | 1 Janar 2020 Arsenal e ka fituar derbin e xhiros në Premierligë, duke e mposhtur 2:0 Manchester Unitedin. ... Read More

ZYRTARE: Ronaldo nuk grumbullohet për Atalantën

22/11/2019

15:41 | 11/22/2019 Cristiano Ronaldo nuk do të jetë në listën e Juventusit për derbin kundër Atalantës. Të shtunën Atalanta pret Juventusin në ndeshjen që ... Read More

Torino fiton derbin, por pak shpresa për Evropë

26/05/2019

16:56 | 26 Maj 2019 16:56 | 26 Maj 2019 Torino e ka fituar derbin ndaj Lazios me rezultat 3-1. Vendasit me një ndeshje fantastike ... Read More

Prishtina – Llapi, formacionet zyrtare

11/05/2019

14:57 | 11 Maj 2019 14:57 | 11 Maj 2019 Prishtina dhe Llapi takohen mes vete në derbin e javës së 31-të të Superligës së ... Read More

Juventus 1:1 Torino, notat e lojtarëve

03/05/2019

22:40 | 3 Maj 2019 22:40 | 3 Maj 2019 Juventus dhe Torino janë ndarë baras 1:1 në derbin lokal të Serie A, që u ... Read More

Ronaldo me një gol shumë të bukur barazon rezultatin në derbin ndaj Inter

27/04/2019

Është barazuar rezultati në super derbin që po luhet mes skuadrës së Inter dhe asaj të Juventus. Pasi Radja Nainggolan i dha epërsinë skuadrës së ... Read More

Tifozi special: 99 vjeçari në stadium për të mbështetur Dortmundin

27/04/2019

Borussia Dortmund dhe Schalke po zhvillojnë derbin e xhiros së 31-të të Bundesligës. Përballjet e këtyre dy skuadrave që vijnë nga i njëjti rajon, gjithmonë ... Read More

Inter – Juventus, formacionet e mundshme

27/04/2019

Inter dhe Juventus takohen në ‘San Siro’ për të zhvilluar derbin e javës në Serie A. Xhiroja e 34-të e Serie A sjellë përplasjen e ... Read More

Man Utd 0-2 Man City, notat e lojtarëve

24/04/2019

Manchester City e ka fituar derbin e madh lokal kundër Manchester Unitedit (2-0) në Old Trafford dhe vazhdon ta ketë në duart e veta fatin ... Read More

Milner nuk do ta shikojë derbin e Mançesterit, ka një arsye për këtë

22/04/2019

Mesfushori i Liverpool, James Milner, ka bërë të ditur se nuk do ta shikojë derbin në mes të Manchester City dhe Manchester United. Zëvendës kapiteni ... Read More

Roma kalon në epërsi ndaj Inter me një gol spektakolar

20/04/2019

Është zhbllokuar rezultati në super derbin Inter – Roma. U desh të luhen vetëm 14 minuta lojë për të parë golin e parë, që ishte ... Read More