Tag: dërgoi

Mbyllet protesta, mesazhi i Bashës: Jemi gati të sakrifikojmë gjithçka!

25/05/2019

Në mbyllje të protestës së opozitës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dërgoi një mesazh edhe për aleatët ndërkombëtarë, duke nënvizuar se opozita është e ... Read More

Vdekja e policit në Kumanovë, Spasovski i shpreh ngushëllime familjes

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T16:43:08+02:00 Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot i dërgoi telegram ngushëllimi familjes së nëpunësit 37-vjeçar të policisë që humbi jetën tragjikisht, Viktor ... Read More

12-vite që kur Ahtisaari dorëzoi raportin për Pavarësinë e Kosovës

26/03/2019

Sot bëhen 12 vjet që kur ish-presidenti finlandez Martti Ahtisaari dërgoi raportin përfundimtar në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, në të cilin thoshte se Kosova ... Read More

Komandant “Hoxha” ftohet nga Gjykata Speciale për intervistim, të dielën niset për në Hagë

28/02/2019

Gjykata Speciale në dhjetor të vitit të kaluar dërgoi ftesat e para për intervistimin e ish-pjesëtarëve të UÇK-së. Intervistimet nisen në janar të këtij viti, ... Read More

Greqia ia dërgoi notën verbale Maqedonisë

12/02/2019

Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale. Pas pranimit të notës verbale nga pala greke në gazetën zyrtare duhet të shpallen ndryshimet Kushtetuese. Menjëherë pas kësaj, ... Read More

Pakënaqësitë me Ligjin për Paga, paralajmërohet bllokimi 24 orësh i Aeroportit

09/02/2019

Pakënaqësitë e mëdha me projektligjin e pagave që ka miratuar tash së fundi Kuvendi i Kosovës do të dërgoi në bllokadë totale Aeroportin e Prishtinës, ... Read More

Para 20 vitesh vendimi i Van Gaal ka mundur ta dërgojë Xavin te Milani, mamaja e mbajti te Barcelona

07/02/2019

Nuk kishte qëllime të këqija kur Louis van Gaal e dërgoi një 19-vjeçar si Xavi Hernandezin, në Barcelonën B më shkurt të vitit 1999. Pep ... Read More

Pep Guardiola i lumtur me kreun e tabelës: Kurrë nuk duhet të dorëzohesh

07/02/2019

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka lavdëruar lojtarët pas fitores së tyre 2-0 në Everton. Rezultati e dërgoi Cityn në krye të renditjes tabelore ... Read More

Osmani një ditë më parë tha se Ligji nuk shkon në Venecia

22/01/2019

22 Janar 2019 / 14:59 Qeveria dërgoi Ligjin për përdorimin e gjuhëve në Komisionin e Venecias. Ligji është dërguar si i plotë në përmbajtje, ndërsa ... Read More

Ruçi: Engel, mbrojtësi i çështjes së shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës

05/01/2019

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, i dërgoi sot një mesazh urimi kongresistit Eliot Engel, me rastin e zgjedhjes Kryetar i Komitetit të Çështjeve ... Read More

Dokumentari i ri zbulon gjithçka rreth të varësive të Robin Williams

19/07/2018

Konsumimi i tepërt i narkotikëve dërgoi humoristin e famshëm Robin Williams në depresion edhe atë të rëndë. Është më pak e njohur se aktori legjendar ... Read More

Policja e burgut fillon një marrëdhënie “e cila bëhet e vrullshme” me të burgosurin, duke i dërguar mesazhe përmes një telefoni të fshehur! (Foto)

30/04/2018

Një police 25 vjeçare filloi një marrëdhënie personale me një të burgosur dhe i dërgoi mesazhe përmes një telefoni të fshehur nga ai. Sipas mediave ... Read More