Tag: dërguar

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

15/05/2019

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife ... Read More

ZYRTARE: Skuadra e madhe italiane dërgohet në Serie C

13/05/2019

Skuadra e Palermos është dërguar në Serie C, shkaku i parregullsive financiare. Gjykata Kombëtare Federata (FIGC), të hënën ka nxjerrë vendimin për dëbimin e Palermos ... Read More

Lëndohet duke ndezur zjarrin me derivate

07/05/2019

Policia njofton se një person nga Kamenica është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Gjilanit. I njëjti sipas Policisë derisa ka tentuar ta ndezë ... Read More

Casillas bashkon botën e futbollit, këto janë reagimet e para

01/05/2019

Iker Casillas ka pësuar një sulm në zemër dhe menjëherë është dërguar në një spital në qytetin e Porto. Lajmi është konfirmuar edhe nga skuadra ... Read More

KDI letër Thaçit e Haradinajt: Mos dakordimi i juaj për takimin e Berlinit, rrezikon pozicionin e Kosovës

26/04/2019

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), i ka dërguar letër të hapur presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, lidhur me takimin e Berlinit. Përmes kësaj ... Read More

Këshilltari i Veselit: Bota perëndimore përmes Rezolutës do të rikonfirmojë gjenocidin serb në Kosovë

24/04/2019

Avni Bytyqi, këshilltar i kryeparlamentarit Kadri Veseli, ka thënë se letra që i është dërguar nga kryeparlamentari Veseli, Kongresit Amerikan, Parlamentit Evropian dhe të gjitha ... Read More

PSD: Edhe një punëtor i vdekur, shteti askund

24/04/2019

Partia Socialdemokrate, nëpërmjet një komunikate dërguar mediave ka reaguar pas vdekjes së punëtorit Valon Behrami, 27-vjeçar, i cili humbi jetën tragjikisht nga shembja e ish-hotelit ... Read More

Mustafa ngushëllon për vdekjen e Idriz Gërvallës

24/04/2019

Me rastin e vdekjes së veprimtarit Idriz Gërvalla, Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka dërguar telegram ngushëllimi. Telegram ngushëllimi i Mustafës: “Me pikëllim morra lajmin ... Read More

Veseli i dërgon letër edhe Parlamentit Evropian dhe vendeve të QUINT-it për krimet serbe në Kosovë (Dokument)

23/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërguar letër Parlamentit Evropian dhe vendeve të QUINT-it për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka kryer ... Read More

Tetovë, vazhdon procesi i votimit qetë dhe pa probleme

21/04/2019

S A 2019-04-21T10:50:57+02:00 Tetovë vazhdon i qetë dhe pa probleme. Në 117 vendvotime materiali është dërguar në kohë dhe vendvotimet janë hapur në kohë. Problem ... Read More

Veseli i dërgon letër Kongresit Amerikan për krimet serbe në Kosovë (Dokument)

20/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka dërguar letër Kongresit Amerikan për krimet dhe gjenocidin që Serbia ka kryer në Kosovë gjatë luftës ... Read More

66.000 iPhone përfundojnë në bërllok për tri vjet, kjo është arsyeja

15/04/2019

Një raport tronditës zbulon se më shumë se 60,000 iPhone janë dërguar për skrap në tri vjetët e fundit, pasi blloku i aktivizimit kundërvjedhje kishte ... Read More