Tag: deri

A po e bllokon Thaçi funksionalizimin e KQZ-së?

20/03/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të mbetet jofunksional deri në një vendim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për emërimin e anëtarëve të ri që ... Read More

Ja se si do të dukej telefoni i palosshëm nga Apple (VIDEO)

19/03/2019

Një iPhone i palosshëm i Apple nuk do të arrijë deri në vitin e ardhshëm, por kompania me qendër në Cupertino patjetër do të duhet ... Read More

Policët në pension po hanë bukën e taksistëve të ndershëm

19/03/2019

19 Mars 2019 / 13:11 Me vrull paralajmërojnë investime të huaja që do të punësojnë 200 deri në 300 veta, ndërsa po lëshojmë mundësinë që ... Read More

Apex Legends arrin 50 milionë lojtarë (Video)

16/03/2019

Fortnite dukej e pamposhtur, deri më tani kur Apex Legends ka marrë popullaritet të madh dhe duket se njerëzit nuk po e humbin interesin në ... Read More

Plagos me armë zjarri bukëpjekësin, arrestohet 26-vjeçari

15/03/2019

Një konflikt pronësie ka degjeneruar deri në përdorimin e armëve në Kavajë, duke lënë një person të plagosur. Shërbimet e Policisë Kavajë, identifikuan dhe arrestuan ... Read More

Zoran Zaev: Mesazh për dialog midis pozitës dhe opozitës

13/03/2019

13 Mars 2019 / 12:06 Unë personalisht deri para 21 muajve, përafërsisht dy viteve isha në opozitë dhe atëherë nuk ishim pjesë e bisedimeve për ... Read More

AAK kërkon nga Presidenti emërimin e anëtarëve të rinj të KQZ-së

13/03/2019

Edhe Grupi Parlamentar i AAK-së ka kërkuar përgjegjësi se pse deri tani nuk janë emëruar anëtarët e rinj të KQZ-së. Në emër të GPA-së, Ahmet ... Read More

Policia për dy muaj shqipton mbi njëmijë gjoba ndaj shoferëve

12/03/2019

Policia e Kosovës nga 1 janari 2019 deri më 10 mars 2019 ka shqiptuar 1,321 fletëparaqitje për kundërvajtje ndaj shoferëve. Sipas njoftimit për media, shoferëve ... Read More

AKE: Për stilografë me cirkon presim ofertë nga 165 denarë për copë

12/03/2019

12 Mars 2019 / 12:54 Agjencioni për komunikime elektronike me njoftim deri te publiku ka sqaruar informacionet që janë plasuar në mediet vendase, në lidhje ... Read More

Zyrtare: Jordi Alba rinovon me Barçën deri në 2024

11/03/2019

Barcelona ka konfirmuar se Jordi Alba ka rinovuar kontratën deri në verën e 2024. Spanjolli ishte futur në 18 muajt e fundit të kontratës dhe ... Read More

Jonida Maliqi publikon videon e këngës që do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision

11/03/2019

17 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Kanë mbetur edhe dy muaj deri tek nisja e një prej festivaleve më prestigjioze evropiane të muzikës, ... Read More

Zvarritet modernizimi i “Bit Pazarit”

10/03/2019

10 Mars 2019 / 16:47 Zvarritet rikonstruktimi i “Bitpazarit”. Deri tani ka përfunduar vetëm rinovimi i sektorit 7 dhe 8. Vonesa e punimeve më së ... Read More